Kwietniki w Warszawie to koszt 1 mln zł

Tematyczne kwietniki na miejskich rabatach. Specjalne aranżacje kwietne dedykujemy warszawskim wolontariuszom, budżetowi partycypacyjnemu oraz – z okazji 100-lecia klubu – Legii Warszawa. Aranżacje zmieniane są trzy razy w roku. Latem kwitnąć będzie ponad 330 tys. kwiatów, ich posadzenie i pielęgnacja to koszt około 1,3 mln zł.

Przy Trasie Łazienkowskiej w okolicy pl. Na Rozdrożu 3,5 tys. begonii ułożonych jest w jeden z elementów znanych z logotypu budżetu partycypacyjnego, czyli w czerwony trybik. Rabata powstała 14 czerwca, w pierwszym dniu głosowania na projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację. Mieszkańcy Warszawy do 24 czerwca mają czas na wybór projektów do realizacji. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi w połowie lipca.

partycypacja

Architektki krajobrazu z Zarządu Oczyszczania Miasta zaprojektowały także tematyczną kompozycję kwiatową promującą wolotariat miejski. W dowód wdzięczności Ochotnikom warszawskim na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Banacha 3,3 tys. białych smagliczek oraz bordowych i zielonych koleusów posadzonyh jest na wzór fragmentu logotypu programu.

Projekt wolontariatu miejskiego „Ochotnicy warszawscy” powstał z myślą o stworzeniu atrakcyjnego, przyjaznego i bezpiecznego rozwoju wolontariatu w mieście. Głównym celem projektu jest promocja idei wolontariatu wśród warszawiaków oraz zbudowanie systemu integrującego działania w tym obszarze. W ramach projektu wsparcie uzyskają organizatorzy wolontariatu – instytucje i organizacje pozarządowe oraz sami wolontariusze. Rozwijany będzie wolontariat prowadzony w strukturach miejskich, np. wolontariat pracowniczy lub programy wolontariatu w różnych instytucjach, co wzbogaci ofertę kierowaną do warszawskich ochotników.

Trzeci dedykowany kwietnik znajduje się na Rondzie Sedlaczka, gdzie begonie i koleusy posadzone są w kolorystyce Legii Warszawa. A okazją są obchody 100-lecia klubu.

Zarząd Oczyszczania Miasta od wiosny do jesieni udekoruje Warszawę ponad pół milionem kwiatów. Aranżacje zmieniane są trzy razy w roku. Latem kwitnąć będzie ponad 330 tys. kwiatów, ich posadzenie i pielęgnacja to koszt około 1,3 mln zł.

????????????????????????????????????

źródło: zom.waw.pl, foto: ZOM

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register