Laserowa korekcja wzroku na problemy ze widzeniem? Zobacz, czy warto!

Problemy ze wzrokiem bywają naprawdę kłopotliwe, szczególnie jeśli utrudniają codzienne funkcjonowanie. W niektórych zawodach noszenie okularów bywa problematyczne.
Na szczęście rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że pojawiły się skuteczne alternatywy dla noszenia szkieł kontaktowych lub standardowych operacji.

Warto zaznaczyć, że zabiegi takie, jak laserowa korekcja wzroku są wykonywanie nie tylko w przypadku osób mających problemy z widzeniem. Niemniej jednak wszelkie wady powiązane z astygmatyzmem można wyleczyć innowacyjną technologią laserową. To dobry
i bezpieczny sposób leczenia, który gwarantuje nawet 99% skuteczności.

Sprawdź ofertę laserowej korekcji wzroku na: https://swisslaser.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Zabieg laserowej korekcji wzroku – kto powinien się zdecydować?

Na nowoczesny zabieg laserowej korekcji wzroku mogą zdecydować się wyłącznie osoby, które zostaną zakwalifikowane przez lekarza do użycia lasera celem wyeliminowania problemów ze wzrokiem. Standardowe wskazania do wykonania laserowej korekty wzroku to:

  • krótko- i dalekowzroczność,
  • astygmatyzm,
  • zaćma.

Niestety są też schorzenia okulistyczne, które uniemożliwiają użycie lasera do korekty wzroku. Kilka z nich to:

  • nieregularny astygmatyzm,
  • wysoka wada wzroku, czyli dla krótkowzroczności powyżej -10 dioptrii
    i dla dalekowzroczności powyżej +4 dioptrii,
  • zmiany na rogówce (zbyt cienka, patologie wrodzone, blizny).

W sytuacji, kiedy specjalista nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, jak najbardziej możesz zdecydować się na wizytę w placówce medycznej i wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku. Taki zabieg możesz też wykonać w firmie Swisslaser.pl. Podobnie jak usuwanie blizn i wiele innych zabiegów z użyciem wiązki lasera.

Jak przebiega laserowa korekta wad wzroku? Kluczowe informacje w pigułce

Zabiegi laserowej korekty wzroku to obecnie najbezpieczniejsza metoda leczenia wszelkiego rodzaju wad wpływających na sposób widzenia. Wiązka laserowa modeluje powierzchnię przedniej rogówki, dzięki czemu poprawia się ostrość widzenia u różnych typów pacjentów: krótkowzrocznych, dalekowzrocznych oraz osób z astygmatyzmem.

Zobacz też: Czy można oślepnąć po laserowej korekcji wzroku?

Co więcej, powikłania pozabiegowe pojawiają się w mniej niż 1% pacjentów, którzy zdecydowali się na taką metodę leczenia. To trwała, skuteczna i co najważniejsze, bezpieczna forma korekty wzroku. Jeśli nie chcesz nosić soczewek kontaktowych lub tradycyjnych okularów, koniecznie zastanów się nad laserową korekcją wzroku.

Ile kosztuje korekcja wzroku laserem? Podsumowanie

Choć leczenie wzroku laserem nie należy do najtańszych metod, zdecydowanie jest najskuteczniejsze i najmniej niebezpieczne. Średnie ceny głębokich zabiegów w przypadku poważniejszych schorzeń to wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Zależnie od stosowanej technologii oraz skomplikowania zabiegu możesz wrócić do pełnej sprawności nawet po jednej dobie od czasu wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register