Leier znów pomaga szpitalowi w Elblągu. Przekazano kolejną karetkę

Szpital Miejski św. Jana Pawła II wzbogacił się o kolejną karetkę pogotowia. Samochód, który służyć będzie pacjentom przekazała firma Leier. To już druga karetka podarowana przez tę firmę elbląskiej placówce.

– W ubiegłym roku, dzięki życzliwości firmy Leier, szpital został wyposażony w karetkę. Podczas przekazania powiedziałem, że życzylibyśmy sobie więcej takich okazji. Panowie prezesi wzięli sobie do serca tę prośbę i dziś mamy kolejną karetkę. Będą z niej korzystać mieszkańcy Elbląga, ale i okolicy, którzy w tym szpitalu muszą ratować swoje zdrowie. Bardzo serdecznie dziękuję za ten dar. Wyposażenia w sprzęt w szpitalu nigdy dość i każda pomoc jest bardzo cenna – mówi prezydent Witold Wróblewski.

– Cieszymy się, że możemy pomóc, i że ten nasz prezent został przyjęty. Niech jak najlepiej służy pacjentom elbląskiego szpitala – podkreślał Wilhelm Hipsag, prokurent firmy Leier.

W tym roku firma Leier Polska przekaże szpitalom trzy karetki transportowe. Oprócz Elbląga otrzymają je placówki lecznicze w Malborku i Tczewie.

– W historii naszej firmy podarowaliśmy 12 takich pojazdów. Jest to wkład w bezpieczeństwo mieszkańców regionu i przejaw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Karetka, którą dziś przekazujemy używana była przez austriacki Czerwony Krzyż. Została przez nas odkupiona. Koszty zostały powiększone o przegląd i drobne naprawy. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że możemy robić coś dobrego. Obdarowywanie też jest przyjemne – zaznaczył Mirosław Rogaczewski, wiceprezes firmy Leier.

Przekazany ambulans wyprodukowany został w 2012 roku. Wyposażony jest w podstawowy sprzęt medyczny, w tym fotel kardiologiczny i nosze samojezdne.

– To dar nie tylko finansowy, ale i dar serca. Dzięki tej darowiźnie w tej chwili dysponujemy trzema karetkami. Z pewnością usprawni ona naszą pracę – podkreślał Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Samochód będzie wykorzystywany do przewozu pacjentów pomiędzy szpitalami, a także do transportu krwi.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register