Mała Angelika i strażacy – niezwykła przyjaźń z Mikołajem w tle!

To niezwykła historia o przyjaźni pomiędzy niepełnosprawną dziewczynką – Angeliką i elbląskimi strażakami. Przyjaźń zaczęła się kilka lat temu w hospicjum i od tej pory strażacy co roku obdarowują dziewczynkę licznymi prezentami, cały czas o Niej pamiętając.

20 grudnia oczy Angeliki rozbłysły, a uśmiech nie schodził z małej twarzyczki, gdy Święty Mikołaj wraz ze strażakami pokazywał jej kolejne prezenty. A tych było co nie miara m.in.: wymarzone gry, słodycze oraz upragnione kosmetyki.

Było mnóstwo śmiechu i życzeń. Najważniejsze były te, które mówiły o powrocie do zdrowia, gdyż Święty Mikołaj wraz ze swoją załogą bardzo w to wierzy. Z każdym rokiem strażacy obserwują jakie postępy robi dziewczynka i marzą by w następnym roku zobaczyć jak Angelika samodzielnie oddycha i porusza się na własnych nóżkach.

11-letnia Angelika czekała na tę wizytę z ogromną niecierpliwością. Świąteczne spotkania z Angeliką to już tradycja. Kiedy po raz pierwszy strażacki Mikołaj odwiedzał dziewczynkę, miała ona zaledwie 6 lat. Strażacy poznali dziewczynkę w 2012 roku, kiedy to zostali wezwani do usunięcia gniazda os w elbląskim hospicjum.

Dziewczynka w wieku dwóch lat uległa wypadkowi (wypadła z okna). W ciężkim stanie trafiła do szpitala. Uszkodzony został rdzeń kręgowy. Dziewczynka nie oddychała samodzielnie. W takim stanie trafiła do hospicjum. Gdy jej stan się trochę poprawił, dziewczynka została przeniesiona do domu, jednak wciąż znajduje się pod stałą opieką hospicjum.

Angelika skradła serca ratowników swoją postawą, uśmiechem i ogromną wolą walki. Z początku prezenty robiła jedna zmiana z JRG 1, ale co roku do akcji włączały się kolejne osoby.

Dziś w akcję zaangażowani są strażacy z 3 Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.

Wspólnie zbierają fundusze oraz kupują prezenty.  Dzięki staraniom kpt. Marka Siółkowskiego oraz  asp. Wiesława Matusaka przez te kila lat udało się zakupić m.in. specjalne stabilizatory na rączki, drobny sprzęt elektroniczny,  ale przede wszystkim nowoczesny pionizator, który pomaga  dziewczynce w oddychaniu, lepszym ułożeniu sylwetki oraz szybszej rehabilitacji.

Św. Mikołaj tego dnia odwiedził nie tylko Angelikę. Z prezentami zawitał także do 14-letniej Patrycji, którą strażacy poznali podczas letniego festynu w elbląskim aeroklubie. Dziewczynka choruje na wrodzoną łamliwość kości. Patrycja w paczce z prezentami znalazła m.in. wymarzony telefon komórkowy i ogromnego misia. Tu również nie zabrakło dobrego humoru i życzeń powrotu do zdrowia.

Brawo dla elbląskich Strażaków! Macie naprawdę wielkie serca!

Na podstawie informacji KM PSP Elbląg

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register