POmysły Platformy…chcą w Elblągu stworzyć plażę bez kąpieliska!

Radni miejscy miewają rozmaite pomysły – czasami dobre, czasami nic nie wnoszące do poprawy życia elblążan. Często zaś zaskakujące…jak ten o stworzeniu w naszym mieście plaży nad rzeką Elbląg. Problem tylko w tym, że w rzece kąpać się nie można. Kto więc w lato będzie chciał korzystać z takiego miejsca? Zwłaszcza, że dzieci widząc plażę i wodę będą chciały się kąpać.

Pieniądze budżetowe wydaje się lekką ręką. Ponieważ są one własnością ogółu, nie pochodzą z prywatnych kieszeni radnych miejskich. Mieliśmy już więc wątpliwej jakości inwestycję Parku dla Psów za ponad 100 tys. zł., która obecnie bardziej przypomina kąpielisko.

Teraz radni Platformy Obywatelskiej chcą mieszkańców obdarować plażą bez możliwości zażywania kąpieli. Coś na kształt substytutu kąpieliska miejskiego. Na ten cel, czyli na stworzenie miejsca dla odpoczynku dla elblążan będzie trzeba wydać 20 tys. zł. Platforma argumentuje, że chce aby w Elblągu powstało miejsce do odpoczynku dla mieszkańców.

Teraz konkretne pytanie – czy nie lepiej promować miejsca w elbląskich parkach, jak to ma miejsce ze Sjestą w Parku Modrzewie? Tam przynajmniej drzewa rzucają cień w gorące dni. Ciężko sobie wyobrazić latem elblążan na plaży przy rzece, gdzie nie można zażyć kąpieli.

Zamiast więc wymyślać w jaki znów w dół z piachem wsypać 20 tys. zł, radni lepiej skupiliby się na szybkim odtworzeniu zamkniętego kąpieliska miejskiego. Bo tego właśnie oczekują elblążanie latem – nie kolejnego miejsca w mieście na rozstawienie leżaka. Z tym mieszkańcy sobie świetnie radzą.

Tymczasem wiele wskazuje, że kąpielisko miejskie nie zostanie otwarte jeszcze nawet w przyszłym roku. Dopiero na wiosnę przyszłego roku władze miasta chcą starać się o pozyskanie środków finansowych na rozpoczęcie prac budowlanych. To spowoduje, o ile takie środki otrzymamy, że raczej w przyszłym sezonie letnim jeszcze się w odkrytym basenie nie wykąpiemy.

Może więc zamiast tego będziemy mieli plażę miejską bez możliwości kąpieli?

Fot. Plaża miejska w Warszawie/facebook

 

1 komentarz

  • Joanna Reply

    23 grudnia 2017 at 13:24

    Na plażach w Warszawie są tłumy mimo zakazu kąpieli,

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register