Malarz pokojowy okradł zleceniodawcę na 80 tys. zł

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 35-letniego właściciela firmy malarsko-remontowej. Mężczyzna po wykonanej usłudze w jednym z mieszkań ukradł sprzęt gospodarstwa domowego oraz Hi-Fi o wartości ponad 80 tys. złotych. Skradzione rzeczy funkcjonariusze odzyskali od mężczyzny, który nabył je od sprzedającego na portalu aukcyjnym. Mariusz G. odpowie za kradzież, natomiast Mariusz W. usłyszał zarzuty paserstwa. Za te czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży sprzętu gospodarstwa domowego oraz Hi-Fi policjanci otrzymali od mieszkańca Mokotowa. Mężczyzna powiedział mundurowym, że po remoncie mieszkania stwierdził brak wyposażenia kuchni w postaci min. płyty indukcyjnej, piekarnika, lodówki, zmywarki, głośników, wzmacniaczy. Starty oszacował na ponad 80 tysięcy złotych. Zatrudniony przez niego 35-letni Mariusz G. miał wykonać remont mieszkania. Gdy opuścił lokal, właściciel stwierdził kradzież.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Z ustaleniem sprawcy nie było większego problemu. Okazało się, że za kradzież odpowiedzialny jest 35-letni właściciel firmy remontowo-malarskiej, który wykonywał usługę w mieszkaniu. Kiedy policjanci trafili do jego miejsca zamieszkania, nie odnaleźli skradzionych przedmiotów. Szybko ustalili, że wystawił je na sprzedaż na portalu aukcyjnym.

Funkcjonariusze ustalił również pasera. Okazał się nim mieszkaniec województwa łódzkiego. W odzyskaniu skradzionych rzeczy pomogli funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

35-letni Mariusz G. odpowie za kradzież, natomiast 27-letni Mariusz W. usłyszał zarzuty paserstwa. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register