Rock Force Crew zwycięzcą Warsaw Challenge 2016 (video)

Ponad 20 tysięcy osób zebrało się w weekend, 7-8 maja, na Placu Defilad by wziąć udział w Warsaw Challenge – największej imprezie breakdance w Polsce. Tegorocznym zwycięzcą tanecznych zmagań okazał się amerykański skład Rock Force Crew, który podbił tegoroczną scenę i zgarnął 15 tysięcy złotych.

Warsaw Challenge to przede wszystkim spektakularne pojedynki breakdance, za którym kryją się niezwykłe umiejętności najlepszych tancerzy z całego świata. W tym roku do Warszawy przyjechały ekipy z USA, Rosji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej oraz Ukrainy – w sumie 24 zespoły.

W polskich eliminacjach do Otwartych Mistrzostw Warszawy w Breakdance, które odbyły się w piątek, 6 maja, wzięło udział łącznie 17 ekip, z których najlepsza – Cats Clew, zmierzyła się w finale z zagranicznymi tancerzami. Po zaciętych pojedynkach najlepszym z najlepszych okazał się skład ze Stanów Zjednoczonych – Rock Force Crew, który w finale pokonał zwycięzców ukraińskich eliminacji Warsaw Challenge 2016 – skład EastSide Bboys & Ruffneck Attack. Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną ufundowaną przez organizatora, Miasto Stołeczne Warszawa – 15 000 złotych. Trzecie miejsce zajęły ex aequo ekipy Jinjo Crew z Korei Południowej oraz Top9 & Squadron, skład utworzony przez B-boyów z Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Zobacz finałowy pojedynek:

Wszyscy, którzy spędzili weekend na Placu Defilad i wybrali się na Warsaw Challenge 2016, nie zawiedli się. Przez dwa dni, na uczestników imprezy czekały bitwy i pokazy breakdence-owe, koncerty polskich i zagranicznych gwiazd rapu, warsztaty, pokazy parkouru i skateboardingu oraz wiele innych atrakcji. Przez dwa dni wydarzenie zgromadziło blisko 20 tysięcy uczestników nastawionych na dobrą zabawę i wspólne celebrowanie święta hip-hopu.

źródło: um.warszawa.pl, foto: screen z UM.warszawa.pl/E.Lach

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register