Mamy nowego Komendanta Policji

Premier RP Beata Szydło powołała na stanowisko Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka – dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Nowy szef Polskiej Policji kierował śląskim garnizonem ponad rok. Służy w Policji od 26 lat. Nowemu Komendantowi nominację wręczył dziś Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Uroczystość powołania nowego szefa polskiej Policji odbyła się w sali generalskiej Komendy Głównej Policji. Po uroczystym złożeniu meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Panu Mariuszowi Błaszczakowi, nastąpiło powitanie nowego Komendanta Głównego Policji ze sztandarem komendy głównej. Następnie komendant złożył meldunek Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji o objęciu stanowiska.

Nadinsp. dr Jarosław Szymczyk pełni służbę w Policji od 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Na początku 2016 roku uzyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Przez większość swojej służby w Policji związany był z województwem śląskim, a w szczególności z miastem Gliwice. Tam zdobywał niezbędne doświadczenie policyjne, pełniąc służbę na wielu stanowiskach zaczynając od referenta wydziału prewencji, aż do stanowisk kierowniczych.

W 2001 roku został komendantem komisariatu. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie w 2004 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach, a następnie w 2006 roku na stanowisko komendanta tamtejszej jednostki. We wrześniu 2007 roku został Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie. W kwietniu 2008 roku powrócił na Śląsk obejmując stanowisko zastępcy, a następnie w 2011 roku Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Od lutego 2012 roku do 19 lutego 2015 kierował świętokrzyskim garnizonem Policji. Przed objęciem stanowiska szefa Policji, od lutego 2015 r. do wczoraj, był Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

Nadinsp. dr Jarosław Szymczyk podczas 26-letniej kariery w policyjnym mundurze może pochwalić się nienagannym przebiegiem dotychczasowej służby. Został wielokrotnie odznaczony: w 2004 r. Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2005 r. Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2008 r. Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2010 r. Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, w 2011 r. Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2012 r. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

źródło: policja.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register