Materac 160×200 – czy zapewni optymalny komfort w łóżku małżeńskim?

Zdaniem ekspertów, materac w łóżku małżeńskim powinien mieć szerokość przynajmniej 140cm. W praktyce, wiele osób po czasie uznaje jednak, że taka powierzchnia nie pozwala na w pełni komfortowy sen dla dwojga. Dlatego, bardzo częstym wyborem w wielu sypialniach małżeńskich jest materac 160×200, który stanowi swoisty kompromis pomiędzy dużą przestrzenią pod wygodny sen, a umiarkowaną powierzchną zajmowaną w sypialni.

Czy materac 160×200 to dobry wybór dla dwojga?

Zdecydowanie tak, takie materace zapewniają naprawdę dużą przestrzeń dla dwóch osób i oferują dodatkowy luz, który jest szczególnie ważny w przypadku, gdy w nocy często wiercimy się w łóżku w poszukiwaniu optymalnego ułożenia do snu. Co więcej, rama łóżka zaprojektowana pod kątem takich materacy zajmuje umiarkowaną powierzchnię w sypialni, dzięki czemu, można je umieścić w pokoju, który nie zachwyca swoim metrażem. Czasem wystarczy jedynie odpowiednie rozplanowanie mebli, aby zyskać przytulną sypialnię z dużym łóżkiem dla dwojga.

Jaki materac dla dwojga okaże się najlepszy?

Istotnym kryterium wyboru jest oczywiście wypełnienie zastosowane w materacu. W przypadku materaca dla dwojga bardzo istotna jest dobra elastyczność punktowa. Oferują ją zarówno materace kieszeniowe, multipocket, lateksowe oraz piankowe. Tego typu materace reagują na nacisk naszego ciała i dostosowują się do niego, aby zaoferować lepszą jakość snu. Co więcej, nie przenoszą drgań. Ruch jednej osoby nie zaburza komfortu drugiej.

Kolejną kwestią jest twardość materaca. Ten czynnik należy dopasować do wagi naszego ciała. Producenci zwykle stosują czterostopniową skalę, w której H1 to materace miękkie, H2 średnio-twarde, H3 twarde oraz H4 bardzo twarde. Do każdego stopnia twardości przypisany jest określony przedział wagowy. Co zrobić w sytuacji, gdy różnica wagi jest duża? W takich sytuacjach można zastosować materac o zmiennej twardości, w którym zastosowano podział na dwie odrębne połowy. Jedna z nich może oferować miękkie podłoża, podczas gdy druga połowa będzie znacząco twardsza.

Dlaczego warto kupić materac 160×200 przez Internet?

W sklepach online zwykle możemy liczyć na znacznie szerszy wybór produktów. Biorąc pod uwagę, jak odpowiedzialną rolę pełni dobrze dobrany materac, warto poświęcić dostatecznie dużo uwagi temu zakupowi. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się konkretne wypełnienie, jakie funkcje posiada wybrany materac, a także, jaką twardość należy dobrać pod kątem wagi ciała.

Zaletą sklepów internetowych często są niższe koszty wynikające głównie z tego, że sklepy online często ponoszą niższe koszty od sklepów stacjonarnych. Stąd atrakcyjne promocje i zniżki. Sklep Sweetsen.pl może zaoferować klientom bogaty wybór trwałych materacy sprężynowych, piankowych oraz lateksowych, cechujących się najwyższą jakością wykonania. Dzięki temu, bez trudu wybierzecie materac 160×200 dopasowany do Waszych indywidualnych oczekiwań.

1 komentarz

  • Konrad Reply

    21 czerwca 2021 at 11:04

    wymiana materaca na nowy bardziej miekki byla swietna decyzja, terac juz nie mam problemow ze wstawaniem rano bo moje plecy mnie tak strasznie nie bola , dlatego polecam wszystkim kupić nowy materac ;)) my z zona wybralismy akurat hilding salsa

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register