Miasto chce budować podziemny tunel. Wiemy ile będzie kosztował

Ta inwestycja budzi spore kontrowersje. Krytykowali ją radni PiS oraz poseł Jerzy Wilk. Prezydent Witold Wróblewski jednak chce ją przeprowadzić. Chodzi o podziemne przejście dla pieszych i rowerzystów pod trakcją kolejową na Zatorzu.

Przedmiotem zamówienia jest budowa przejścia dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową nr 204 w ciągu ul. Lotniczej w Elblągu wraz z likwidacją przejazdu kolejowego kat. A w km 28+645 linii kolejowej nr 204.

Zakładany koszt jest olbrzymi, ponieważ miasto chce przeznaczyć na to zadanie ponad 5,5 mln zł.

Na zakres robót, będących przedmiotem niniejszego zamówienia, składa się m.in.: budowa tunelu o konstrukcji żelbetowej pod linią kolejową,  przebudowa układu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie tunelu, budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej, budowa i przebudowa sieci wodociągowej, budowa i przebudowa sieci gazowej, budowa i przebudowa sieci teletechnicznej, budowa i przebudowa sieci elektroenergetycznej oraz oświetlenia ulicznego, likwidacja istniejącego przejazdu kolejowego,  rozbiórka i odtworzenie nawierzchni torowej.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem Polskie Linie Kolejowe współfinansować będą inwestycję w kwocie 1,5 mln złotych netto. Środki te zostaną przeznaczone na roboty ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami i izolacją, oraz wykonanie ramowej konstrukcji tunelu.

O takie rozwiązanie apelują również mieszkanki osiedla Zatorze, które wskazują, że bez podziemnego przejścia ciężko im codziennie funkcjonować. O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/jestesmy-odciete-od-swiata-apel-matek-z-osiedla-zatorze/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register