Miejsce kasyn online we współczesnym przemyśle hazardowym

Branża hazardowa istnieje od bardzo dawna. Oczywiste jest, że przez długi czas był w powijakach i zaledwie kilka wieków temu został szeroko rozwinięty, robiąc duży krok naprzód. Dziś zalegalizowana branża gier jest nierozerwalnie związana z gospodarką i przynosi znaczne dochody budżetom różnych krajów.

Na przykład w Makau kasyna naziemne przynoszą krajowi około 40% PKB. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że jedna piąta ludności w wieku produkcyjnym pracuje w sektorze hazardowym, a turyści wydają dużo pieniędzy na zakwaterowanie i wyżywienie, nie dziwi fakt, że branża hazardowa przynosi tu co najmniej 80% rocznego budżet.

Budżety są znacznie mniej zależne od branży hazardowej w krajach europejskich. Ale w Polsce, Czechach i Wielkiej Brytanii legalny biznes hazardowy przynosi państwu bardzo poważne dochody. Niestety pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę hazardową, zmuszając wiele kasyn do zamknięcia lub przejścia na ograniczone godziny. Ale sytuacja stopniowo zaczęła się wyrównywać po tym, jak zwykli ludzie zaczęli częściej odwiedzać natychmiastowe wypłaty kasyna, zostawiając tam swoje pieniądze.

Aktualny stan nowoczesnej branży hazardu online

Niemal niemożliwe jest określenie dokładnej liczby użytkowników, którzy zostali klientami kasyn online. Jednocześnie eksperci Grandview Research przewidywali, że do końca dekady światowy rynek hazardu online osiągnie 150 miliardów dolarów przy średnim rocznym tempie wzrostu na poziomie ponad 10 procent.

Przewidywanie takich dochodów wiąże się z rosnącym popytem na bukmacherów internetowych oraz rosnącą popularnością różnego rodzaju witryn hazardowych, które dosłownie przyciągają klientów atrakcyjnymi programami bonusowymi. Ponadto powszechność korzystania z urządzeń mobilnych, a także niskie taryfy za transmisję danych prowadzą do wzrostu dochodów.

Według większości ekspertów przejście do segmentu cyfrowego w dziedzinie gier jest nieuniknione. W niedalekiej przyszłości kasyna online znacznie wypierają naziemne zakłady hazardowe, zastępując prestiżowe kasyna offline zaawansowanymi platformami wirtualnymi, na których użytkownicy będą doświadczać podobnych wrażeń bez wychodzenia z domu.

Jaka jest dynamika wzrostu branży hazardu online?

Branża hazardu online stopniowo wkracza na zupełnie nowy poziom rozwoju. Dziś wszędzie obserwuje się charakterystyczną tendencję: ludzie tracą pracę z powodu skutków kryzysu (zwolnienia pracowników, znaczne obniżki płac itp.) i przechodzą do pracy online. W efekcie rośnie liczba freelancerów, zdalnych konsultantów i hazardzistów. Co więcej, w niedalekiej przyszłości ich liczba będzie tylko rosła.

Hazard mobilny

Gwałtowny skok w możliwościach telefonów komórkowych doprowadził do pomysłu stworzenia hot slot za darmo na tablety i smartfony. Do 2015 roku użytkownicy korzystający z usług kasyna mobilnego stanowili 35% całkowitej liczby graczy. Najbardziej popularne gry na urządzenia mobilne to szybka rozrywka z natychmiastowymi wynikami, w tym:

  • popularne automaty;
  • poker wideo;
  • szybkie loterie;
  • zdrapki.

Strony internetowe z grami wszechobecnie dostosowują się do smartfonów i tabletów. Od 2012 roku odsetek graczy preferujących urządzenia mobilne wzrósł o 117% i nadal szybko rośnie.

Rzeczywistość wirtualna (VR) i technologia Blockchain

Nie sposób nie wspomnieć o rynku VR, który obecnie rozwija się w szalonym tempie. Kilka lat temu zainteresowanie tą technologią zawyżało wiele mediów, ale jak się okazało plotki były zbyt przesadzone. Dziś w końcu zaczął się naprawdę zakorzenić w kasynach online. Słynna firma deweloperska NetEnt ogłosiła już publicznie obiecujące rozwiązania VR, które zostaną dodane do nowych automatów do gier.

Ponadto krążą plotki, że duzi operatorzy rozważają stworzenie funkcjonalnego kasyna VR, w którym gracze będą mogli grać na prawdziwe pieniądze w kasynie naziemnym, nawet bez wychodzenia z domu.

Technologie Blockchain nie stoją w miejscu, które umożliwiają użytkownikom korzystanie z kryptowalut poprzez łączenie wirtualnych portfeli z ich osobistym kontem.

Kasyno na żywo: demokratyzacja prestiżowej rozrywki

Gry z krupierami na żywo stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnych kasynach online, w których gracze mają możliwość zanurzenia się w autentycznej atmosferze stacjonarnych zakładów hazardowych. Teraz gracze mogą rozmawiać z prawdziwymi krupierami i innymi graczami.

Okazuje się, że popyt rodzi podaż: coraz więcej deweloperów prezentuje gry z tego segmentu. Aby użytkownik miał możliwość wyboru gier najwyższej jakości.

Wnioski

Hazard online stał się integralną częścią nowoczesnego przemysłu hazardowego. Według analityków, w niedalekiej przyszłości kasyna online zaczną zastępować naziemne zakłady hazardowe. Pod wieloma względami ułatwią to kasyna na żywo, które z pewnością będą obecne w bibliotekach gier wirtualnych zakładów hazardowych.

Kasyna online zajmują obecnie wiodącą pozycję na rynku światowym, ponieważ coraz większa liczba operatorów będzie otrzymywać licencje na prowadzenie działalności hazardowej. Jednocześnie gracze muszą zachować szczególną ostrożność, aby nie popaść w uzależnienie od hazardu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register