Mieszkańcy apelują o pilny remont drogi

Sołectwo Grądki w gminie Godkowo składa się z trzech miejscowości: Grądki,  Grużajny Siedlisko i Nawty. Pierwsze trzy miejscowości łączy ze światem zewnętrznym droga powiatowa 1175N na odcinku Surowe-Grądki-Grużajny. I to właśnie ta droga jest naszą udręką. Od lat jest w katastrofalnym stanie – piszą mieszkańcy tej miejscowości.

– Od 2016 roku robimy wszystko co w naszej mocy by przekonać Pana Starostę elbląskiego Macieja Romanowskiego i Zarząd Powiatu Elbląskiego by wyremontowali nam drogę. Pisaliśmy petycję, pisma, prośby, rozmawialiśmy, błagaliśmy i nic. Wszystkie odpowiedzi są lakoniczne i nie odpowiadają na nasze pytania – piszą mieszkańcy.

Jak dodają, już w 2017 roku starosta obiecał, że droga będzie zrobiona w kolejnej kadencji Rady Powiatu, która właśnie się kończy.

– Starostwo nawet otrzymało ok. 2,5 miliona złotych (60% kosztów inwestycji), ogłoszono przetarg, który został unieważniony w dziwnych okolicznościach. Kolejna kadencja się kończy a mieszkańcy mają już dość drogi, którą nie da się ani jeździć autami ani po niej chodzić. Jak mamy żyć? Przewoźnik komunikacji publicznej planuje likwidację i tak już mocno ograniczonych kursów autobusów. Mieszkańcy regularnie niszczą sobie auta. Dzieci nie mogą dojść do przystanków autobusowych przez wielkie kałuże i błoto na drodze. Zbliżają się kolejne wybory ale obecni rządzący Powiatem Elbląskim powinni do końca kadencji wykonywać swoje obowiązki a nie zajmować się kampanią wyborczą. Nie wiemy ile jeszcze to wytrzymamy. Nasza cierpliwość się kończy.

Mieszkańcy Sołectwa Grądki.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register