Mieszkaniec Elbląga pobił i okradł bezdomnego!

Kryminalni z Elbląga zatrzymali 34-latka podejrzanego o rozbój na bezdomnym mężczyźnie. Sprawca pobił go i zabrał kilka butelek po piwie. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 14 maja 2022 roku przy ulicy Nowodworskiej w Elblągu. Policjantów powiadomił kierowca, który przejeżdżając widział całą sytuację. Do bezdomnego mężczyzny podszedł 34-latek, uderzył go pięścią w twarz i przeszukał kieszenie.

Nie znalazł pieniędzy, więc zabrał pokrzywdzonemu torbę z czterema butelkami zwrotnymi po piwie. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy dotarli do pokrzywdzonego 68-latka, a co najważniejsze na jednym z okolicznych przystanków zatrzymali podejrzanego. 34-letni mężczyzna był pijany.

– Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do komendy i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu rozboju. Śledczy przedstawili mu zarzut. Powiedział, że żałuje. Był notowany za kradzieże i uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzony nie odniósł większych obrażeń – mówi Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register