Mimo niesprzyjającego „klimatu politycznego” Orkiestra znów zagra w Elblągu

14 stycznia 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra w Elblągu. Poinformowali  o tym  oficjalnie prezydent Witold Wróblewski oraz członkowie świeżo zarejestrowanego elbląskiego sztabu.

Był taki moment w naszym mieście, gdy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogła „nie zagrać”. Tak było pod koniec 2014 r., kiedy nie było chętnych do zorganizowania lokalnego sztabu Orkiestry. Wówczas jednak interweniował prezydent Witold Wróblewski, i od tego momentu WOŚP, choć z problemami, kontynuuje swoją działalność w Elblągu. Tak będzie i w tym roku.

– Trzy lata temu, kiedy obejmowałem urząd jednym z pierwszych pytań było, czy w Elblągu zagra Wielka Orkiestra? I zagrała, po raz kolejny zagra też w nadchodzącym roku. Zarejestrował się już Sztab, w jego skład wchodzi Bogusław Milusz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, dołączyli też Katarzyna Stosik, Gabriela Zimirowska, Magdalena Śmietanko, Małgorzata Borczak Dubnowska, Piotr Kaczyński, Maciek Muniok oraz wielu innych ludzi dobrej woli, którzy będą z zaangażowaniem pomagać w pracach sztabu – mówi prezydent Wróblewski – Cieszę się, że idea Orkiestry funkcjonuje, a nasze elbląskie szpitale są wyposażone w sprzęt, który ratuje zdrowie, a nierzadko życie. Jestem zadowolony, że w organizację w Elblągu WOŚP włączyliśmy też szkoły i organizacje. Dziękuję wszystkim Paniom i Panom, którzy zaangażowali się w Sztab .

Tym razem ciężar przygotowania Orkiestry w naszym mieście wzięła na siebie Szkoła Podstawowa nr 11. Jej dyrektor, Bogusław Milusz zapewnia, że przygotowania przebiegają sprawnie.

– SP 11, tam będzie się organizował Sztab, cały czas zapraszamy kolejny mieszkańców i organizacje, które mogą się przyłączyć i pomóc, my już pracujemy. Od wczoraj jesteśmy już zarejestrowanym Sztabem, od dziś można rejestrować wolontariuszy. Podczas samego finału Sztab będzie pracował w Ratuszu Staromiejskim, obok na Starym Mieście stanie scena – wyliczał Bogusław Milusz dyrektor SP 11.

Elbląski sztab szuka również wolontariuszy, którzy będą kwestowali na rzecz Orkiestry.

– Wolontariusze mogą się rejestrować w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w pokoju nr 26, tam będzie osoba, która przyjmie zgłoszenia. Chcemy zgromadzić około 450 wolontariuszy do 6 grudnia. Bezpośrednio mogą rejestrować się wolontariusze, którzy mają ukończone 18 lat, osoby młodsze powinny rejestrować się za zgodą osoby dorosłej – mówi Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu – Zachęcamy uczniów klas mundurowych, by włączali się w wydarzenie pomagając opiekować się młodszymi wolontariuszami.

Elbląski sztab WOŚP przygotował również specjalny list do mieszkańców Elbląga.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu podjęła się organizacji XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Już 14 stycznia 2018 roku po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Inicjatywy Jurka Owsiaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdego roku, w jedną karnawałową niedzielę w całej Polsce oraz wielu miejscach świata odbywają się koncerty, wydarzenia artystyczne, a na ulice miasta wyruszają grupy barwnych wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Tegoroczny temat finału: „pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.    

W ramach Finału w Elblągu tradycyjnie na ulicach Starego Miasta stanie duża, plenerowa scena, z której rozbrzmiewać będzie muzyka, a wieczorem nad miastem rozbłyśnie „Światełko do Nieba”. Zobaczymy doskonałych elbląskich wykonawców: wiele ciekawych atrakcji….

Poza głównymi punktami w programie znajdzie się kilkadziesiąt innych wydarzeń. Licznie też zgłaszają się chętni  wolontariusze.

Wiele instytucji oddaje cenny czas i pełne zapału serca w celu zorganizowania imprezy na szeroką skalę, popierając szczytny cel Jurka Owsiaka.

Skład sztabu:

-Kasia Stosik

-Gabrysia Zimorowska

-Magda Śmietanko

-Gosia Borczak

-Piotr Kaczyński

-Maciek Muniok i masa ludzi dobrej woli.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register