Minister Mariusz Błaszczak odwiedzi Elbląg

2 października 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Elblągu,  Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej weźmie udział w uroczystości przekazania Pułku Wsparcia Dowodzenia w podporządkowanie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

Podczas uroczystości szef MON przekaże również jednostce wozy dowodzenia. Planowane jest wystąpienie ministra obrony narodowej.

Na Szczycie NATO, który odbył się w 2016 roku w Warszawie, zapadły decyzje o utworzeniu tzw. wzmocnionej Wysuniętej Obecności, której zadaniem jest zwiększenie potencjału obrony i odstraszania NATO na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jej główną siłę stanowią cztery wielonarodowe, batalionowe grupy bojowe rozmieszczone w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie. Do koordynacji działania grup bojowych zostało powołane, stacjonujące w Elblągu, Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

Jednostką, która zabezpiecza właściwe funkcjonowanie dowództwa dywizji jest Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, który rozpoczął działalność 01.02.2018 roku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register