Modernizacja Parku Dolinka pod znakiem zapytania? Miasto unieważnia postępowanie

Niemal „rzutem na taśmę” polski rząd podpisał umowę w sprawie uruchomienia projektu Polska – Rosja o wartości 62,47 mln euro. Z tego programu miała zostać zrealizowana modernizacja elbląskiego Parku Dolinka. Jednak w ostatnich dniach elbląski Ratusz unieważnił postępowanie w tej sprawie.

– Od początku kadencji przygotowywaliśmy się do niego – mówił prezydent miasta Witold Wróblewski. – Mamy gotowy projekt rewitalizacji parku Dolinka, dokumentację i porozumienie o współpracy z Kaliningradem. Koszt planowanej w Elblągu inwestycji wynosi 5,5 mln złotych, z czego 90 procent mogłoby pochodzić z funduszy programu. Na dzisiaj jednak nie mamy informacji, czy program w ogóle ruszy. Wysłałem w tej sprawie jako prezydent Elbląga pismo do premier Beaty Szydło.

Program w końcu ruszył, ponieważ w ostatnich dniach grudnia 2017 r. polski rząd ratyfikował stosowne umowy. Dla Elbląga to dobra informacja, ponieważ oznacza, że ruszy również projekt modernizacji Parku Dolinka.  Ten program chcemy zrealizować wspólnie z partnerem z Obwodu Kaliningradzkiego.

Niestety plany projektowe nie będą uwzględniały renowacji amfiteatru w Parku Dolinka. Na to, jak się okazuje, nie wystarczy środków finansowych.

Miasto nie ma nawet obecnie pieniędzy na rozbiórkę tego obiektu. Wygląda więc na to, że nadal będzie stał ogrodzony i stopniowo coraz bardziej niszczał.

Opracowana dokumentacja projektowa zakłada natomiast realizację w Parku Dolinka: strefę tzw. kwietnika (poprzez utworzenie miejsca wypoczynku z fontanną, pełne zieleni, różnorodnych roślin i kwiatów oraz utworzenie ogrodu społecznego), strefę seniora (miejsca przeznaczonego do aktywnego wypoczynku seniorów, w tym np. wiata taneczna), strefę sportu i rekreacji (poprzez budowę m.in. boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga, siłowni zewnętrznej), strefę placu zabaw (z uwzględnieniem urządzeń zabawowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych,  plac zabaw Górka, na którym znajdą się między innymi podesty różnej wysokości połączone schodkami, mostkami linowymi, trapy wspinaczkowe, a także zjeżdżalnie linowa i tubowa, wykorzystująca naturalne różnice terenu), strefę małej gastronomii.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/to-bedzie-park-na-jaki-elblazanie-czekaja-od-dawna-nie-trzeba-bedzie-jezdzic-do-pasleka/

Tymczasem jednak wczoraj elbląski Urząd Miejski wydał komunikat o unieważnieniu konkursu na realizacje studium wykonalności planowanych inwestycji.

Zamawiający – Gmina Miasto Elbląg zawiadamia, że ze względu na brak terminu naboru wniosków w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 unieważnia postępowanie nr ZP-351/2017 o udzielenie zamówienia, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro w zakresie opracowania studium wykonalności dla realizacji projektu pn. „Rewitalizacja Parków Miejskich Maksa Ashmanna w Kaliningradzie i Parku Dolinka w Elblągu”.

W tej sprawie wystosowaliśmy pytania do Urzędu Miejskiego w Elblągu i oczekujemy na odpowiedź.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register