Morze? A może jednak… Mazury?

Piękne plaże, stolica żeglarstwa, doskonałe miejsce, by wypocząć, mekka miłośników sportów wodnych. O czym mowa? Oczywiście o Giżycku! Zobacz, jak możesz odpocząć na Mazurach!

Jeśli nie możecie się dogadać, czy urlop lepiej spędzić nad morzem czy nad jeziorem, pomyślcie o… Giżycku! Wyjazd do tej miejscowości ucieszy nie tylko miłośnika Mazur, ale też wszystkich stęsknionych za nadmorskim klimatem – plaża w Giżycku pozwala bowiem na podobny wypoczynek. Z jedną różnicą: na Mazurach jest dużo ciekawiej!

Tęsknisz za Bałtykiem?

Jeśli wciąż myślisz, że Mielno i Gąski są najlepszym wyborem miejsca na wakacje, najpewniej zupełnie nie pamiętasz o gotowanej kukurydzy, tłumach na plaży i w smażalniach, labiryntach z parawanów i niezbyt przyjaznych cenach. Udało się odświeżyć pamięć? Doskonale! Czas więc otworzyć się na coś nowego: wakacje na Mazurach.

Dlaczego właśnie Giżycko?

Giżycko i okolice to świetna lokalizacja, jeśli szukasz ośrodka wypoczynkowego. Mazury zapewniają bogatą bazę noclegową na całym swoim obszarze, niemniej to właśnie Giżycko przyciąga zarówno turystów spragnionych spokoju, jak i miłośników sportów wodnych.

Niewątpliwym atutem tego miejsca jest plaża. Giżycko kusi przyjezdnych piękną, sprzyjającą wypoczynkowi plażą. Spędzając na niej czas, możesz korzystać z kąpieli w jeziorze – plaża i kąpielisko są bowiem strzeżone przez ratowników wodnych. Da się więc spędzić tu czas miło i bezpiecznie wraz z całą rodziną. Dzieci z pewnością pokochają wodne zabawy, a rodzice będą spokojniejsi bez konieczności walki z silnymi falami i porywistym nadmorskim wiatrem.

Wakacje na Mazurach dla aktywnych

Wyjazd do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich to atrakcja nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również dla żeglarzy, wędkarzy, osoby trenujące sporty wodne czy rekreacyjnie pływające kajakami bądź skuterami wodnymi. Znajdujące się w Giżycku liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego pozwalają cieszyć się każdego dnia inną wodną aktywnością, nawet jeśli na wakacje zabrałeś jedynie niewielki plecak i nie masz ze sobą żadnego prywatnego sprzętu. Warto korzystać z tych możliwości – nie tylko po to, by się rozruszać, ale też po to, by – być może – znaleźć nową pasję lub zaszczepić w dzieciach miłość do wodnych atrakcji. Kto wie, może wakacje na Mazurach będą początkiem kariery przyszłego mistrza olimpijskiego?

Jak dojechać do Giżycka?

Na Mazury możesz oczywiście dojechać własnym samochodem, ale nie jest to jedyne wygodne rozwiązanie.

Do Giżycka możesz łatwo dostać się pociągiem z niemal każdego zakątka kraju. Bezpośrednie połączenia realizowane są z Olsztyna, Ełku, Gdyni, a nawet z Wrocławia. Jeśli zdecydujesz się na podróż z przesiadką, dojedziesz tu bez problemu z każdego niemal regionu Polski.

W Giżycku znajduje się również obsługujący wiele połączeń dworzec autobusowy.

Zarówno dworzec kolejowy, jak i autobusowy znajdują się tuż nad jeziorem Niegocin – piękne widoki można więc podziwiać tuż po wyjściu z autobusu czy pociągu!

Nie musisz wieźć ze sobą ciężkiego bagażu i zapasu jedzenia – Giżycko to miasto, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Bez problemu zrobisz zakupy na miejscu. Przed Tobą miłe, wygodne i niezapomniane wakacje!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register