Najciekawsze rasy kotów: co wyróżnia koty Maine Coon?

Koty są z ludzkością od tysiącleci, o czym świadczą liczne znaleziska archeologiczne. Największą czcią otoczono je w starożytnym Egipcie, gdzie uchodziły za święte zwierzęta bogini Bastet.

Koty przez całe wieki były uważane za stworzenie tajemnicze i wręcz magiczne, ze względu na swój przenikliwy charakter i wygląd. Dziś rasy kotów są tak różnorodne, że specjaliści mają problem z policzenie dokładnej ich ilości. Jednakże są rasy, które wyróżniają się na tle innych swoją wyjątkowością. Do takich ras z pewnością należą koty Maine Coon. Czym charakteryzuje się ta rasa kotów i co sprawia, że są one tak bardzo ciekawe?

Maine Coon, czyli kot z charakterem psa

Koty rasy Maine Coon, są jedyne w swoim rodzaju. Najważniejszą cechą, która wyróżnia ich z tłumu innych ras to nietypowy i bardzo mocny charakter. Maine Coon są zrównoważone, ciepłe i towarzyskie. Z łatwością nawiązują z człowiekiem więź, co sprawia, że ich charakter bardzo często porównuje się do psiej osobowości, która cechuje się bliską relacją z człowiekiem. Koty Maine Coon uwielbiają towarzyszyć swojemu opiekunowi we wszystkich domowych czynnościach. Uwielbiają zabawy i pieszczoty, przez co są idealnymi kotami dla osób w każdym przedziale wiekowym.

Maine Coon nie dopominają się nachalnie o atencję, jednakże oczekują określonej ilości uwagi podczas dnia. Koty tej rasy są tak inteligentne, że z łatwością można uczyć ich wielu różnych sztuczek. Bardzo lubią być w centrum zainteresowania, przez co wizyty gości, są dla nich idealną okazją do popisywania się i dodatkowej porcji pieszczot. Są one towarzyskie, lecz w grupie kotów zazwyczaj będą chciały zaznaczyć swoją wyższość w kociej hierarchii. Maine Coon mają bardzo silny charakter, dlatego ich tresura wymaga konsekwentnego wychowania już od małego kociaka. Bardzo szybko adaptuje się w nowych miejscach. Łatwo jest także nauczyć go chodzenia na smyczy. Uwielbia przyrodę, ponieważ ma bardzo łowiecki i eksploracyjny charakter.

Historia kotów Maine Coon

Historia rasy Maine Coon owiana jest domysłami i legendami. Jedna z legend mówi o wikińskim odkrywcy Leifie Ericssonie, który dopłyną do Ameryki na długo przed Kolumbem. Według tej historii Ericsson wziął ze sobą na pokład norweskie koty leśne, które dały początek rasie Maine Coon. To, co jest pewne, to fakt, iż jest to rasa, która powstała bez ingerencji człowieka i jest ona jedną z rodzimych ras kotów Ameryki Północnej.

Wygląd rasy Maine Coon

Rasa Maine Coon osiąga bardzo imponujące rozmiary. Najcięższe osobniki potrafią ważyć nawet około 10 kilogramów. Charakterystyczną cechą ich wyglądu są spiczaste uszy ozdobione rysimi pędzelkami

Koty tej rasy są idealnymi towarzyszami rodzin, ponieważ są bardzo towarzyskie i energiczne. Maine Coon jest doskonałym przyjacielem swojego opiekuna.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register