Naklejki foliowe vs naklejki papierowe – jak wybrać najlepsze naklejki?

W tym artykule przybliżymy usługę naklejek na zamówienie oraz przedstawimy zalety takiej promocji, rozważymy przykłady i cenę naklejek niestandardowych. Naklejki to obecnie jedna z najlepszych propozycji reklamowych, która może pomóc Twojej firmie zwiększyć sprzedaż i zyski. Naklejki to łatwy sposób na dekorowanie planera, notatników i nie tylko. Są łatwe w użyciu i niedrogie.

Naklejka samoprzylepna, powszechnie znana jako etykieta lub przywieszka, to dowolny kawałek zadrukowanego papieru z lepkim nośnikiem, który można przymocować do różnych powierzchni. Etykiety posiadają z tyłu klej do przyklejania ich do innych przedmiotów. Naklejki są zwykle wykonane z papieru, ale mogą być również wykonane z folii.

Rodzaje naklejek

  • Naklejki papierowe – mają podłoże samoprzylepne z papierową stroną wierzchnią. Tę stronę można drukować, pisać i przycinać na wymiar, tak jak materiał etykiet. Naklejki te są najczęściej używane do etykietowania produktów, metek z cenami, etykiet z kodami kreskowymi i innych naklejek, których można używać w domu lub w biurze. Można na nich drukować wszystko, od prostego tekstu po złożoną grafikę, taką jak zdjęcia i hologramy.
  • Naklejki foliowe – najpopularniejsza naklejka drukarska. Najlepszą rzeczą w tych naklejkach jest to, że można je wydrukować zgodnie z rozmiarem i kształtem wybranym przez firmy. Do produkcji używane są wyłącznie wysokiej jakości materiały, dzięki czemu wszystkie naklejki będą służyć przez wiele lat. Używa się w tym celu wytrzymałego, odpornego na zarysowania laminatu, który zapobiega zadrapaniom, uszkodzeniom spowodowanym przez wodę, zadrapaniom i blaknięciu z upływem czasu. Wszystkie kolory pozostają żywe nawet po latach użytkowania. Naklejki z wodoodpornej folii są również odporne na warunki atmosferyczne. Do wyboru jest także wykończenie takiej naklejki: matowe lub błyszczące. Wszystko zależy od Twoich preferencji. W ofercie drukarni naklejek są również tzw. wlepki, czyli niewielkie, samoprzylepne naklejki określane jako forma artystyczna stworzona z myślą o ingerencji w przestrzeń publiczną.

W drukarni naklejek Zebra Druk można znaleźć szeroką gamę naklejek o różnych rozmiarach i kształtach, a wszystko to w przystępnych cenach. Niestandardowe naklejki to świetna opcja dla każdego, kto chce zamówić naklejki z logo firmy lub własnym wzorem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów naklejek, które można wykorzystać do różnych celów. Niektóre z nich np. naklejki reklamowe są przeznaczone do użytku na zewnątrz i na powierzchniach wystawionych na działanie deszczu lub słońca.

Jaka technologia najlepsza? 

Najlepsza technologia to ta, która jest najbardziej odpowiednia dla Twojego projektu. Ważniejsze jest upewnienie się, że naklejki są drukowane w sposób, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, niż zastosowana technologia. Możesz wydrukować naklejki na papierze i zalaminować je lub użyć PVC. Folia najlepiej nadaje się do użytku na zewnątrz, ale jest też najdroższy. Naklejki papierowe są zazwyczaj tańsze, ale nie wytrzymają tak długo na zewnątrz lub po zamoczeniu.

Kiedy już zdecydujesz się wydrukować naklejki, musisz wziąć pod uwagę rodzaj technologii, której potrzebujesz do pracy. Generalnie dostępne są dwa rodzaje technologii:

  • Technologia laserowa: najpowszechniej stosowana jest metoda druku laserowego. Jest to proces drukowania bez uderzeń, co oznacza, że nie wymaga dużego nacisku podczas drukowania. Tusze używane w tym procesie są wodoodporne i całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Jest to więc idealna opcja do tworzenia naklejek na sprzedaż. Ta metoda umożliwia również wydrukowanie większej liczby kolorów na jednym arkuszu naklejek niż inne metody. Główną zaletą tej technologii jest jej szybkość. Zapewnia wysoką precyzję i dobrze sprawdza się w przypadku obrazów czarno-białych.
  • Technologia Eco-Solvent: ta metoda drukowania działa na podobnych zasadach jak technologia laserowa, ale zamiast laserów wykorzystuje się atramenty na bazie rozpuszczalników. Atramenty ekosolwentowe są na bazie wody a nie jak standardowy atrament na bazie rozpuszczalnika, który jest używany w konwencjonalnych drukarkach, dzięki czemu nadają się do produkcji wodoodpornych naklejek. Ta metoda daje doskonałe rezultaty na błyszczących papierach, zwłaszcza podczas drukowania zdjęć.  Ta technika druku ma wiele zalet w porównaniu z laserową, głównie ze względu na szybkość i jakość. Ponadto atramenty ekosolwentowe są bezwonne i bezpieczne.

Naklejki wycinane po obrysie w dowolnym kształcie i rozmiarze, odporne na warunki atmosferyczne wykonane na wysokiej jakości białej folii samoprzylepnej

Naklejki foliowe vs naklejki papierowe

Decydując między naklejkami foliowymi a naklejkami papierowymi, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest miejsce, w którym będziesz używać swoich naklejek. Jeśli chcesz używać swoich naklejek na zewnątrz lub w sytuacji, gdy będą zamoczyć, zalecamy użycie naklejek foliowych. Naklejki foliowe świetnie nadają się również do bardziej stylowych projektów, takich jak planer weselny i naklejka z monogramem.

Naklejki papierowe świetnie nadają się do użytku w pomieszczeniach, ale pamiętaj, że nie są wodoodporne, więc staraj się ich nie zamoczyć. Nadają się również do mniejszych projektów naklejek. Naklejki papierowe mogą być używane do różnych celów, takich jak etykiety produktów, etykiety na opakowania, a nawet etykiety ostrzegawcze!

Drukowanie naklejek na zamówienie w drukarni jest przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Mogą być używane do ozdabiania wszystkiego, od toreb, laptopów, butelek na wodę i zeszytów po okna, ściany, lodówki i samochody oraz witryny sklepowe. Firmy używają naklejek reklamowych do zwiększenia rozpoznawalności swojej marki i produktów. Naklejki są bardzo uniwersalne. Idealnie nadają się do rozdawania na imprezach i targach, aby pomóc w promocji Twojej firmy. Jeśli jesteś właścicielem firmy i zależy Ci na promocji lub po prostu chcesz spersonalizować swój bullet journal naklejki samoprzylepne na zamówienie będą świetną opcją.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register