Nic się nie zmienia. Przyczyną wypadków nadmierna prędkość

Nic się nie zmieniło. Nadal główną przyczyną wypadków drogowych i ludzkich tragedii jest nadmierna prędkość. Wciąż zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają. Narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Policjanci o tym pamiętają i eliminują z drogi tych, którzy lekceważą prawo.

Drogówka z Elbląga prowadziła działania „Prędkość”. Policjanci ujawnili 27 kierowców, którzy jechali za szybko. Jeden z nich pędził 124 km/h na ograniczeniu do 50-tki. 40-latek, jadący nissanem qashqai, został zatrzymany w miejscowości Rychliki. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Od stycznia policjanci z Elbląga zatrzymali już 129 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o niebezpieczne „50+”. Studząc zapał kierowców, funkcjonariusze zapobiegają wypadkom na drogach.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego prowadzone są działania NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego). Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

Bądźmy ostrożni i pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

2 komentarze

  • Kierowca Reply

    17 listopada 2018 at 15:48

    Droga Pasłęk Rychliki ;tu nie obowiązują ograniczenia prędkości , myślę że na tym odcinku policja powinna skupiać więcej patroli w samochodach nieoznakowanych . 120 km w terenie zabudowanym ;zatrzymać uprawnienia na 5lat bo 3 miesiące jakoś sobie poradzi.

  • mroczek Reply

    17 listopada 2018 at 21:20

    Jak ktoś totalnie nie myśli to powoduje wypadki z powodu prędkości… Z drugiej strony jest tak wiele dziwnych ograniczeń w miejscach, gdzie nie powinno ich być, że nie dziwię się , że czasem kierowcy jadą nieco szybciej i się opierają na yanosiku.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register