Nie daj się nabrać! Ten medal nie jest za darmo

Nasz Czytelnik alarmuje. Do skrzynek pocztowych w Elblągu trafiła oferta Skarbnicy Narodowej z ofertą „bezpłatnego” medalu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Jednak jeśli wczytać się w zasady promocji, to okazuje się iż medal nie jest za darmo.

– Otrzymałem do skrzynki pocztowej ofertę ze Skarbnicy Narodowej. Podobno każdy Polak może teraz otrzymać pamiątkowy medal. Całkiem za darmo. Trzeba się tylko zapisać na dostawę. Jednak jak wczytać się w regulamin to się okaże, że taka okazja dla numizmatyków wcale nie jest za darmo – pisze Edward, nasz Czytelnik.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Skarbnica Narodowa wybiła medal pamiątkowy. Reklamowany jest jako moneta „dla każdego Polaka”. Dystrybutor monet i medali okolicznościowych reklamuje go za pośrednictwem strony internetowej www.polska2018.com.pl.

Szukając na ten temat więcej informacji można trafić na materiał portalu Money.pl. Tam dziennikarze wskazują, że moneta z wizerunkiem „naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego” ma być darmowa. Jednak aby ją nabyć, należy uwzględnić opłatę w wysokości 9,95 zł. Ma to być koszt „pakowania i przesyłki”.

– Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że koszt zwykłego listu, w którym zmieści się moneta, zwykle wynosi ok. 3 złotych. Internauci nabrali zatem podejrzeń. Uważają, że firma chce zarobić, reklamując monetę za 0 złotych (co jest podkreślone w komunikacie kilkukrotnie), a ukrywając swój zarobek w kosztach przesyłki. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, ile osób doczyta informacje umieszczone mniejszym druczkiem o dodatkowej opłacie – ostrzega portal Money.pl.

– Zamawiający pokrywa jedynie koszt pakowania i przesyłki, który to powstaje w wyniku zobowiązań wobec naszych partnerów. Jako firma wysyłkowa Skarbnica Narodowa ponosi koszty dystrybucji produktów do klientów – informuje money.pl biuro prasowe Skarbnicy Narodowej. – Jest to standardowy koszt wysyłki pojedynczego produktu wyliczony na podstawie m.in. logistyki pakowania, czasu pracy pracowników magazynowych i pakujących, wagi przesyłki – dodaje.

Jak SN informuje o pamiątkowej monecie? Wysyłając pocztą list z „ważnym komunikatem” i podkreślając w nim kilkukrotnie, że medal jest bezpłatny. Argumentem ma być także wiadomość, że medal jest przeznaczony „dla każdego Polaka”.

1 komentarz

  • Żal Reply

    27 sierpnia 2020 at 09:19

    Chytry 2 razy traci.
    Wiadomo, że medal ten, jak i 100-lecia Bitwy Warszawskiej był za darmo. Koszty przesyłki to standardowa opłata. Bo trzeba też policzyć zaangażowanie osób pakujących te medale i dostawę poleconą. Dziś te medale są już niedostępne w Mennicy Narodowej. Można je natomiast kupić na internecie w cenie około 100 zł. Ja żałowałem na przesyłkę, a teraz żałuję że nie mam tego medalu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register