Nie masz na kogo głosować? Oddaj głos…nieważny!

To nie żart. Taka możliwość również jest w pełni demokratyczną i obywatelską postawą. Jeśli nie chcesz wybierać mniejszego zła i decydować pomiędzy Witoldem Wróblewskim a Jerzym Wilkiem, masz prawo oddać w wyborach głos nieważny. To będzie „czerwona kartka” dla elbląskich „polityków”.

W niedzielę będziemy decydowali kto zostanie prezydentem Elbląga – Jerzy Wilk czy Witold Wróblewski. Obaj kandydaci mają swoich zwolenników i przeciwników. Jest też spory procent tych elblążan, którzy nie idą na wybory ponieważ żaden z kandydatów im nie odpowiada.

Nie chcą też słuchać żenujących apeli liderów elbląskiej Koalicji Obywatelskiej, którzy najpierw ostro krytykowali Witolda Wróblewskiego a teraz w imię „mniejszego zła” proszą swoich wyborców o głos na …obecnego prezydenta miasta. Brzmi to fałszywie i ponuro w świetle tego, co jeszcze tydzień temu deklarował kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga Michał Missan. Stanowczo zaznaczał, że nie wskaże swoim wyborcom na kogo powinni oddać głos w drugiej turze głosowania. Wyszła jednak…totalna kompromitacja Koalicji Obywatelskiej w Elblągu.

Portal Bogaty Elbląg prowadzi od kilku dni akcję pokazania „czerwonej kartki” elbląskim politykom i zachęca, aby oddać w wyborach głos nieważny.

„Dla wielu młodych ludzi od wielu lat (mimo wielu zasług dla miasta) kandydaci, którzy weszli do 2 tury nie są utożsamiani ze zmianami jakich oczekuje młode pokolenie. Nie chodzi o jakieś szczególne wady Prezydenta Witolda Wróblewskiego czy Jerzego Wilka ale to, że wokół nich po prostu mało jest młodych i dynamicznych elblążan. Raczej otoczeni są wieloma dobrze znanymi twarzami w różnych kręgach społecznych” – czytamy na łamach Bogatego Elbląga. – Do naszej Redakcji zgłosiło się sporo młodych osób, które powiedziały, że w 2 turze wyborów mimo chęci spełnienia demokratycznego obowiązku nie mają za kim zagłosować mimo apelów czołowych polityków z elbląskiej sceny politycznej. Młodzi nigdy się nie poddają i chcą sprawdzić jak dużo osób w naszym mieście zawiedzionych jest tym jak prowadzona jest polityka w Elblągu. 4 listopada #Głos Nieważny 2 TURA! Lub 4 listopada #Głosuję na Stefana (…). Młodzi proponują wszystkim elblążanom, którzy nie widzą ani nadziei w Prezydencie Witoldzie Wróblewskim oraz Jerzym Wilku z PiS lub, którzy wcześniej głosowali na Michała Missana z Koalicji Obywatelskiej oddanie głosu nieważnego i dopisanie do kartki 4 listopada # Głos Nieważny 2 tura! (…). Głos nieważny będzie traktowany jako zamazanie całego kwadratu przy nazwiskach obydwu kandydatów. Dopiski mogą być już tylko Waszą fantazją!”

Poniżej instrukcja dołączenia do akcji 4 listopada oddaję # Głos Nieważny 2 tura

gr

 

Więcej o akcji:  http://www.bogatyelblag.pl/na-prosbe-mlodych-elblazan-czy-elblag-da-czerwona-kartke-elblaskim-politykom-rusza-akcja-4-listopada-glos-niewazny-2-tura,92909.html

1 komentarz

  • www Reply

    2 listopada 2018 at 17:06

    A oni beda mieli po rowno po jednym glosie 😀 jak tak sie zaglosuje 🙂

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register