Nie miał maseczki. Na widok policjantów zaczął uciekać

Nietypową interwencję podjęli elbląscy policjanci wobec mężczyzny, który nie miał maseczki ochronnej. Policjanci chcieli zwrócić mu uwagę na ten fakt, jednak ten, od razu zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i znaleźli przy nim dwa opakowania perfum.

Sytuacja miała miejsce przy ul. Żeromskiego w Elblągu. Tam, policyjny patrol zwrócił uwagę 19-latkowi co do przestrzegania obostrzeń epidemicznych. Mężczyzna nie miał bowiem założonej maseczki. Ten jednak rzucił się do ucieczki. Kilkaset metrów dalej policjanci zatrzymali go i wylegitymowali. 19-latek miał przy sobie dwa opakowania perfum. Od razu wytłumaczył się, że „ukradł je w pobliskim sklepie drogeryjnym”.

Młody mężczyzna wykazał się również znajomością prawa. Zapewnił policjantów, że wartość towaru na pewno nie przekracza kwoty 500 złotych, więc tak naprawdę nic oprócz mandatu mu nie grozi. Policjanci wrócili z 19-latkiem do sklepu, gdzie sprawdzono monitoring i potwierdzono zaistniałą kradzież. Towar nie był uszkodzony więc wrócił do sklepu.

W związku z tym, że 19-latek dodatkowo przyznał się, że notorycznie dokonuje takich drobnych kradzieży, sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Grzywna w tym przypadku może sięgnąć kwoty 5000 złotych a jej niezapłacenie będzie skutkowało zamianą na karę pozbawienia wolności.  

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register