Nie umiał pływać…utonął w Jeziorze Martwym

Do tragicznej sytuacji doszło wczoraj w Jeleniej Dolinie. W wodach Jeziora Martwego utonął 20-letni mężczyzna. Jego znajomi informowali, że nie potrafił pływać.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16.00. 20-latek przebywał nad jeziorem (obowiązuje tu całkowity zakaz kąpieli) z kolegą. Według relacji znajomego, mężczyzna wszedł do wody i po chwili zniknął pod powierzchnią. Jak dodaje znajomy, chłopak nie potrafił pływać.

86-104372

Na miejsce przybyły policja, pogotowie oraz straż pożarna. Nurkowie przeszukiwali teren jeziora. Jak mówili, widoczność w akwenie jest praktycznie zerowa. Dopiero po godz. 20.00 udało im się natrafić na ciało mężczyzny.

– Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Po około 3 godzinach nurkowie odnaleźli ciało 20-latka. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policyjni technicy. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora  przekazano na sekcję zwłok – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Policjanci przestrzegają przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych. Kąpiel taka może zakończyć się tragicznie. Wybierając miejsce lub korzystając ze sprzętu pływającego należy zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, używać kamizelek ratunkowych lub innego sprzętu który może pomóc w sytuacji niebezpiecznej.

fot. KMP Elbląg

1 komentarz

  • Pływać Reply

    30 czerwca 2019 at 22:04

    Coraz więcej utonięć – rok później i nic się nie zmienia;(

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register