Nie wierzył policjantom, że jest pijany!

46-letni mężczyzna kierujący vw sharanem nie dowierzał policjantom badającym go alkotestem. „To niemożliwe żebym od wczoraj nie wytrzeźwiał”. Mówił gdy zobaczył wynik ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce około godziny 8.00 rano. Patrol ruchu drogowego zdecydował się skontrolować jadącego ulicą Radomską vw sharana. 46-letni mężczyzna siedzący za kierownicą auta „wydmuchał” wynik 1,16 promila alkoholu. „To niemożliwe żebym od wczoraj nie wytrzeźwiał” – tłumaczył. Był przekonany, że jest trzeźwy.

Policjanci zbadali go drugim urządzeniem, które również potwierdziło zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie dawał za wygraną i twierdził, że powinien być trzeźwy.

Zapytany o prawo jazdy wytłumaczył policjantom, że nie ma tego dokumentu, ponieważ zostało ono mu zatrzymane kilka lat temu za… jazdę po alkoholu. 46-latek dalej już nie pojechał. Teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register