Mimo strajku nauczycieli egzaminy się odbędą

We wszystkich elbląskich szkołach i większości przedszkoli trwa strajk nauczycieli. Od poniedziałku sytuacja się nie zmieniła. Zdania rodziców i uczniów w tej sprawie są podzielone – informuje Radio Olsztyn.

Od tablicy odeszło około 80 % nauczycieli, pozostali są w pracy i zajmują się dziećmi i uczniami, którzy nie mają na ten czas opieki. Największym problemem jest obecnie kwestia egzaminów gimnazjalistów i ósmoklasistów.

Jak informują służby prasowe urzędu miasta, kilka placówek jest już gotowych.

Zdania samych uczniów i rodziców na temat akcji protestacyjnej są podzielone.

Więcej: https://ro.com.pl/uczniowie-i-rodzice-z-elblaga-podzieleni-w-sprawie-strajku-nauczycieli-najbardziej-szkoda-dzieci-dla-ktorych-jest-to-dodatkowy-stres/01443927

Tymczasem na swoim koncie na facebooku prezydent miasta Witold Wróblewski poinformował, że egzaminy w środę się odbędą. Mimo strajku nauczycieli.

– Ważna informacja dla uczniów gimnazjów i ich rodziców! Pomimo trwającego strajku we wszystkich elbląskich szkołach na tę chwilę udało się zabezpieczyć składy komisji egzaminacyjnych. Mam więc nadzieję, że jutrzejsze egzaminy przebiegną zgodnie z planem i bez problemów. Już dziś 889 gimnazjalistom, którzy przystępują do egzaminów życzę powodzenia! – poinformował Witold Wróblewski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register