Nie żyje dwójka elblążan. Jak do tego doszło?

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu prowadzone jest śledztwo dotyczące zdarzenia do jakiego doszło w dniu 10 kwietnia 2022 roku, w wyniku którego śmierć ponieśli młoda kobieta w wieku 28 lat oraz młody mężczyzna w wieku 31 lat.

Jak wynika z dokonanych przez prokuraturę ustaleń zwłoki dwójki elblążan znalezione zostały przed budynkiem mieszkalnym, wielorodzinnym usytuowanym na jednym z osiedli mieszkaniowych w Elblągu.

W chwili ujawnienia zwłok kobiety oraz mężczyzny stwierdzone zostały u nich bardzo rozlegle obrażenia ciała, których charakter wskazywał na to, że powstały one prawdopodobnie na skutek upadku w dużej wysokości. Z dokonanych do chwili obecnej ustaleń faktycznych wynika, że do zgonu kobiety i mężczyzny doszło wskutek upadku z X piętra budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, przed którym ujawnione zostały ich zwłoki. Na miejscu zdarzenia prokurator Prokuratury Rejonowej w Elblągu przy udziale biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz funkcjonariuszy Policji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wykonał czynności procesowe niezbędne dla wyjaśnienia okoliczności przedmiotowej sprawy – informuje elbląska prokuratura.

W dniu 11 kwietnia 2022 roku Prokurator Rejonowy w Elblągu wszczął we wskazanej wyżej sprawie śledztwo o czyn kwalifikowany z art. 151 kk (namowa i pomoc do samobójstwa).

Podejmowane w przedmiotowej sprawie czynności procesowe zmierzać przede wszystkim będą do ustalenia czy zaistniałe zdarzenie miało charakter wyłącznie zamachu samobójczego czy też mogło ono ewentualnie pozostawać w związku z zachowaniami podejmowanymi przez inną osobę lub też przez inne osoby, a jeżeli tak to jaką konkretnie postać miały te zachowania.

Na podstawie informacji Prokuratury Okręgowej w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register