Niedługo ruszy głosowanie do 3. edycji budżetu partycypacyjnego

3. EDYCJA BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO CIESZY SIĘ POWODZENIEM. MAMY 1752 PROJEKTY. TERAZ RUSZY GŁOSOWANIE.

 

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych do trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego. Warszawiacy mogą wybrać spośród 1752 projektów. Głosowanie mieszkańców w drugiej połowie czerwca drogą elektroniczną lub osobiście w jednej dzielnicy.

Do 31 maja trwała weryfikacja 2649 projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego. Do 12 maja wszystkie projekty zostały zweryfikowane pod względem formalno-prawnym. Następnie autorzy mieli 3 dni na odwołanie się od wyniku negatywnej weryfikacji. Do Urzędów dzielnic wpłynęło 200 odwołań, które były opiniowane przez dzielnicowe zespoły ds. budżetu partycypacyjnego. Jeżeli zespół uznał odwołanie za zasadne, było ono kierowane do ponownej weryfikacji. W wyniku odwołań ponad 80 projektów zostało zweryfikowanych pozytywnie.

Wszystkie projekty można zobaczyć na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

W trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego 517 projektów (19 %) została negatywnie zweryfikowana (w ubiegłym roku było to również 19% ), zaś 380 (14%) pomysłów zostało wycofanych przez samych projektodawców.

Finałem będzie głosowanie od 14 do 24 czerwca, w którym zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec stolicy, drogą elektroniczną lub osobiście w jednej wybranej przez siebie dzielnicy. Do 15 lipca 2016 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które będą zrealizowane w 2017 roku.

projekty budzetu parc

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register