Nielagalna wytwórnia papierosów nakryta. Strata Skarbu Państwa na 1 mln zł

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP wpadli na trop nielegalnej wytwórni papierosów w Wiązownej w powiecie otwockim. Na miejscu zatrzymali 6 osób. Cztery obsługiwały linię produkcyjną, dwie natomiast przyjechały na posesję samochodami. Jeden z nich był wypełniony pudełkami kartonowymi z zawartością filtrów do papierosów. Prokurator na wniosek policjantów prowadzących sprawę przedstawił dwóm zatrzymanym mężczyznom zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę skarbu państwa oraz z ustawy o wyrobie alkoholu oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili, że w Wiązownej na terenie powiatu otwockiego może znajdować się nielegalna wytwórnia papierosów. W trakcie obserwacji budynku zauważyli, jak na posesję wjeżdża volvo. Po sprawdzeniu okazało się, że samochodem kierował właściciel posesji, 67-letni Zbigniew G.

Następnie policjanci weszli do budynku. Tam w strefie gospodarczej zauważyli cztery osoby, pracujące przy obsłudze maszyn do produkcji papierosów. Osoby te zostały zatrzymane i po przesłuchaniu zwolnione. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 3 maszyny do produkcji papierosów, 1100 kg krajanki tytoniowej w workach, 528 tysięcy sztuk opakowań opatrzonych marką papierosów oraz 150 sztuk rolek bibuły.

W trakcie wykonywania czynności przez policjantów na posesję wjechał mercedes sprinter. Kierujący nim mężczyzna na widok funkcjonariuszy natychmiast wycofał się z posesji i podjął próbę ucieczki. Został zatrzymany kilka metrów dalej. Po wylegitymowaniu okazało się, że samochodem kierował 41-letni Mirosław S. Mężczyzna został zatrzymany. W samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt do zakłócania sygnału GPS, sprzęt do pomiaru wilgotności oraz pudełka kartonowe z zawartością filtrów do papierosów w ilości 212 tysięcy.

Straty, jakie z tego tytułu poniósł skarb państwa, wynoszą około miliona złotych.

Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy postawił 67-latkowi i 41-latkowi zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę skarbu państwa oraz z ustawy o wyrobie alkoholu oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

papier.11papier112

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register