Nietypowy wypadek. Po zderzeniu rowerzystów kobieta trafiła do szpitala!

Do groźnego zdarzenia doszło w Elblągu przy ul. Płk. Dąbka. Zderzyła się tam dwójka rowerzystów. 69-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Sytuacja miała miejsce około godziny 11.00. 69-letnia kobieta jechała rowerem w kierunku ul. Piłsudskiego. W pewnym momencie zderzyła się z 17-letnim rowerzystą, który zajechał jej drogę, wyjeżdżając z ul. Pionierskiej. W wyniku zderzenia rowerzystka przewróciła się. Kobieta złamała nogę i doznała innych potłuczeń. Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Poszkodowaną przewieziono karetką do szpitala. 17-latek nie odniósł obrażeń. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Jak pokazują drogowe realia niechroniony uczestnik ruchu drogowego jakim jest rowerzysta narażony jest na doznanie obrażeń podczas kolizji nawet przy niedużej prędkości. Aby zminimalizować skutki takiego zdarzenia warto zadbać o to by być widocznym dla innych uczestników ruchu oraz o ochronę. Co prawda prawo nie nakłada obowiązku jeżdżenia rowerem w kasku jednak jak podkreślają policjanci z ruchu drogowego to dobra praktyka zwiększająca bezpieczeństwo, w sytuacji, gdy dojdzie już do kolizji i wywrócenia się rowerzysty.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register