Nowa “podłoga” na siłowniach pod chmurką

ZOM planuje poprawawić  komfort korzystania z siłowni plenerowych. Pojawią sie nowe “podłogi” w 4 siłowniach pod chmurką – czyli nowy rodzaj nawierzchni pod urządzeniami. Ustawione zostaną też 23 stojaki na rowery.

Na czym polega zmiana nawierzchni?

Zamiast trawników równa nawierzchnia – ta zmiana podłoża zadowoli użytkowników siłowni plenerowych zlokalizowanych w parkach Zarządu Oczyszczania Miasta. Nawierzchnie pod sprzętem sportowym, który do tej pory stał bezpośrednio na trawniku, wykonane będą z naturalnej, przyjaznej środowisku mieszanki mineralnej typu HanseGrand. Jest ona odporna na ścieranie i warunki atmosferyczne, nie kruszy się, a za to przepuszcza wodę. Dzięki tej zmianie korzystanie z siłowni będzie znacznie wygodniejsze.

Gdzie?

Prace rozpoczęły się od siłowni na Polu Mokotowskim. Nowe nawierzchnie pojawią się także na siłowniach w parku Praskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz w parku Skaryszewskim. W tym ostatnim podłoże będzie nieco inne niż w pozostałych. Wynika to z warunków środowiskowych, czyli większej wilgotności terenu oraz zaleceń konserwatorskich. W Skaryszaku nawierzchnia siłowni wykonana będzie ze żwiru i wzmocniona kratką trawnikową.

 

Oprócz „podłóg” nowością będzie również montaż stojaków rowerowych. W czterech parkach postawimy ich łącznie 23, najwięcej – w sumie 12 – stanie w trzech punktach na Polu Mokotowskim.

Koszt wymiany nawierzchni oraz montażu stojaków rowerowych to 160 tys. zł.

 

źródło: zom.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register