Nowy sposób oszustów? Na “węgiel”

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich mieszkańców o ostrożność podczas internetowych transakcji. Tym razem poszkodowany stracił ponad 4 tysiące złotych płacąc za węgiel, który finalnie nigdy nie dotarł do kupującego. Niech pozorne „okazje” nie uśpią naszej czujności!

W poniedziałek (04.07.2022r.) do braniewskiej komendy zgłosił się mężczyzna, by powiadomić o oszustwie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w połowie czerwca br. na jednym ze znanych portali znalazł ofertę sprzedaży węgla. Pokrzywdzony skontaktował się z rzekomym pracownikiem firmy, założył konto na stronie sklepu, a następnie zakupił 3 tony węgla, płacąc za towar ponad 4 tysiące złotych.

Następnego dnia mężczyzna próbował dzwonić do sprzedawcy, by upewnić się czy płatność dotarła, jednak kontakt był już niemożliwy. Strona internetowa sklepu przestała działać, aukcja na portalu również zniknęła.

Policjanci cały czas ostrzegają!

Nie dajmy się zwieść pozornym “okazjom” wśród internetowych ogłoszeń. Zawsze zachowujmy czujność i rozwagę podczas zakupów w sieci. Jednym ze sposobów na uniknięcie przykrej niespodzianki jest płatność po otrzymaniu zamówionego towaru.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register