Nowy sposób oszustów. Nie wpuszczaj ich do domu

Pewna kobieta zgłosiła na Policję, iż skradziono jej z mieszkania znaczną sumę pieniędzy. Wcześniej miała w mieszkaniu wizytę dwóch nieznanych kobiet, które wykorzystały podstęp, by dostać się do wnętrza mieszkania. Policja ostrzega przed takimi sytuacjami.

Do drzwi mieszkania elblążanki zapukały dwie kobiety. Z rozmowy, którą zaczęły wynikało, że nie zastały jednej z sąsiadek i chciały pozostawić jej wiadomość. Nie miały jednak kartki ani długopisu. O te rzeczy poprosiły starszą panią. Ta wpuściła je do mieszkania i zaczęła szukać przyborów. Gdy po chwili kobiety wyszły ta stwierdziła że z mieszkania zginęły jej pieniądze.

Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkania nieznanych, obcych osób. Często te właśnie osoby wykorzystują podstęp lub naszą chęć pomocy, tylko po to by dostać się do wnętrza mieszkania. Później jedna osoba odwraca uwagę a druga szuka wartościowych przedmiotów lub pieniędzy. Bądźmy czujni. Jeżeli wiemy o takim działaniu sprawców jest szansa, że nie staniemy się ich ofiarą.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register