Nowy żłobek i przedszkole na Zatorzu już gotowe!

Kolorowy, nowoczesny, ekologiczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta – tak można najkrócej opisać nowy budynek przedszkola i żłobka na Zatorzu, który dziś został oficjalnie otwarty. Inwestycja kosztowała prawie 11,5 mln zł.

Najnowocześniejszy obiekt oświatowy w mieście i prawdopodobnie w całym regionie powstał przy ul. Mielczarskiego, w miejscu  dotychczasowego Przedszkola Nr 18. Wykonany został w systemie prefabrykowanym drewnianym. Jest nowoczesny i energooszczędny, wyposażony w nowoczesne źródła pozyskania energii cieplnej. W budynku oprócz sal i zaplecza socjalnego znajdują się między innymi: nowoczesna kuchnia, pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne psychologa i logopedy. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany został również teren wokół budynku, gdzie powstały  osobne place zabaw dla dzieci z przedszkola i ze żłobka. Każda sala ma bezpośrednie wyjście na ogród.

Dawny budynek przedszkola nie spełniał już żadnych standardów, rozebrano go i w jego miejsce wybudowano nowy, który jest ekologiczny, ma pełną infrastrukturę, są również parkingi. Była to bardzo duża inwestycja, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie zewnętrzne. 5,9 mln zł pozyskaliśmy na ten cel z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1,6 mln zł z programu Maluch. Łączny koszt po prawie 11,5 mln zł. Bardzo dziękuję wykonawcy i wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Dzieciom i pracownikom życzę samych dobrych chwil w tym miejscu i bezpiecznej zabawy. Myślę, że obiekt spodoba się naszym milusińskim i ich rodzicom. Od czasu wybudowania wiaduktu, Zatorze stało się atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, powstają tu nowe budynki mieszkalne, więc przedszkole i żłobek w tym miejscu są jak najbardziej potrzebne – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum, którego liderem była firma FB Ekoinbud Sp. z o.o., spółka komandytowa z siedzibą w Gdańsku.

Od podpisania umowy minęło 13 miesięcy i mamy obiekt, który obiecaliśmy. Jest funkcjonalny i zdrowy, jest wyjątkowy. Budynek  o powierzchni ok. 2 tys. m2 ma specjalny mikroklimat. Jest nowoczesna świetlica oraz świetnie wyposażona kuchnia z jadalnią. Gratuluję Panu Prezydentowi tego wizjonerstwa. Na pewno będziemy się chwalili tą realizacją w naszych materiałach promocyjnych. Bardzo dziękuję za współpracę – zaznaczył Tomasz Balcerowski, prezes firmy Ekoinbu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register