O czym pamiętać, wybierając się na wycieczkę rowerową z dzieckiem?

Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami. W związku z tym warto zaplanować wspólny wypad za miasto, np. na wycieczkę rowerową. O czym pamiętać, zabierając na wyprawę dziecko? Jak zaplanować trasę i co spakować? Przeczytaj.

Jak zaplanować wycieczkę rowerową?

Niedługo wakacje – czas wspaniałych, słonecznych dni. Warto je wykorzystać i zabrać rodzinę na wycieczkę rowerową. Dzieci na pewno będą zachwycone taką wyprawą, zwłaszcza jeśli po drodze zaplanujesz ciekawe miejsca do odwiedzenia. Zanim udasz się w podróż, spójrz na mapę i zaplanuj trasę. Dobrze jest wiedzieć, którędy będziecie się poruszać. Warto skorzystać z pomocy Internetu, żeby zapoznać się z najważniejszymi wskazówkami i poradami. Dzięki wpisom na blogach będziesz wiedzieć, jak się przygotować. Zaznacz punkty na Mapach Google, aby sprawniej przedostawać się z punktu A do punktu B.

Trasa rowerowa powinna być dopasowana do waszych możliwości fizycznych, a także upodobań i wieku dzieci. Na wycieczki z dzieckiem, przyda się odpowiedni fotelik dla malucha. Jeśli nie posiadasz własnego, skorzystaj z wypożyczalni fotelików rowerowych. Wybierz model, który najbardziej będzie spełniał twoje oczekiwania i zapewni wygodę i bezpieczeństwo. Jeśli nie miałeś okazji pokonywać zbyt wielu kilometrów z przyczepką i fotelikiem albo wcale nie jeździłeś w ten sposób, wybierz szlak z możliwie niewielkimi przewyższeniami. Zadbaj również o to, aby na trasie nie zabrakło postojów, podczas których dzieci będą mogły rozprostować nogi i zobaczyć ciekawe atrakcje.

Odpowiednia odzież i prowiant na drogę

Wybierz dziecku strój sportowy, który umożliwi komfortową i bezpieczną podróż. Powinien być dopasowany do sylwetki pociechy i stylu jazdy, o ile dziecko porusza się na własnym rowerze. Odzież musi odprowadzać wilgoć z ciała, chronić przed deszczem i wiatrem, umożliwiać oddychanie i być elastyczna. Obowiązkowo wybierz dziecku sportowe, dopasowane i wygodne obuwie. Nie ma mowy o wyprawie bez kasku – to podstawa podczas wycieczek rowerowych. Dobierz go do rozmiaru głowy pociechy, aby zapewnić maksymalną ochronę. Przydadzą się również ochraniacze kolan i łokci, dzięki którym dziecko uniknie większych otarć, zadrapań i siniaków.

Zadbaj również o prowiant i nawodnienie. Wiele zależy w tym przypadku od własnych preferencji oraz diety. Najlepiej spakować coś lekkostrawnego, co nie będzie obciążało żołądka w trakcie jazdy. Jeśli chodzi o napój, sprawdzić się może koszyk rowerowy, do którego włożysz bidon o wybranej pojemności. Najlepiej postawić na taki, który umożliwia przewożenie większej ilości płynów.

Jaki rower dla dziecka wybrać?

Najważniejszy powinien być jednak rower. Od niego zależy, jak wygodnie będzie się jechać oraz jak daleko będzie można się zapuścić. Jeśli dziecko ma jechać samodzielnie na swoim rowerze, musisz wybrać mu jak najlepszy model. Który rower wybrać? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od m.in. długości wyprawy i wieku dziecka.

Jeśli dziecko jest już starsze i nie musi jechać w foteliku, wybierz mu rower z przerzutkami. Świetnie, jeśli będzie mieć wysokiej jakości amortyzację i hamulce tarczowe. Takie rozwiązania poprawiają komfort w trakcie jazdy oraz wzmacniają bezpieczeństwo dziecka. Nie zapomnij również o wyposażeniu się w odblaski. Podczas jazdy rowerami cała wasza rodzina powinna rzucać się w oczy. Kierowcy będą mogli zobaczyć was z oddali.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register