O włos od tragedii. Nocą na “siódemce” próbowali zatrzymywać samochody!

Dwóch młodych mężczyzn poruszając się drogą szybkiego ruchu wykazało się skrajnym brakiem rozsądku i wyobraźni. Na ich szczęście w porę zareagowali kierowcy i powiadomili nidzickich policjantów o osobach ubranych w ciemną odzież, bez odblasków, zatrzymujący pojazdy na S-7. Bracia z gminy Nidzica zostali ukarani mandatami karnymi.

W minioną sobotę (20.01.2018) po godz. 20:00 nidzicki oficer dyżurny otrzymał informację od kilku kierowców jadących drogą szybkiego ruchu, o pieszych poruszających się S-7. Jeden ze zdenerwowanych tą sytuacją kierowców powiedział, że niewiele brakowało, a potraciłby dwóch pieszych, którzy weszli na jezdnię i usiłowali zatrzymać go „na stopa”. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol ruchu drogowego, który potwierdził obecność nieodpowiedzialnych mężczyzn na drodze.

Na wysokości miejscowości Powierż w gm. Janowiec Kościelny funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn idących drogą szybkiego ruchu. W trakcie przeprowadzanej interwencji okazało się, że są to dwaj bracia w wieku 19 i 30 lat, którzy chcieli „złapać okazję”, aby dostać się do Nidzicy. Obaj ubrani byli w ciemną odzież, nie posiadali żadnych elementów odblaskowych i byli pod wpływem alkoholu.

Bracia zostali ukarani mandatami karnymi za poruszanie się piechotą po drodze szybkiego ruchu oraz za brak elementów odblaskowych na drodze publicznej po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Przypominamy!

Droga ekspresowa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla pojazdów samochodowych. Oznacza to, że nie mogą się po niej poruszać piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy też pojazdy zaprzęgowe. Dopuszczalna prędkość na ekspresówce dwujezdniowej to 120 km/h, natomiast na jednojezdniowej jest to prędkość do 100 km/h. Na drodze ekspresowej nie wolno cofać, zawracać, zatrzymywać pojazdu, bo może skończyć się to postępowaniem mandatowym.

Zawsze noś odblask!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register