Poszli na ryby…wylądowali w areszcie. Jak to możliwe?

 

Czterech mężczyzn w miejscowości Pierzchały kłusowało w pobliżu tamy na rzece Pasłęce, za pomocą sieci rybackich. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy policji we współdziałaniu z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Zaporowo.

W sobotę (20.01.2018) funkcjonariusze posterunku w Wilczętach współdziałali z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Podczas pełnionej służby uzyskali informację, że w rejonie tamy na rzece Pasłęce czterech mężczyzn ma kłusować przy użyciu sieci. Policjanci po dotarciu na miejsce zastali czterech mężczyzn, z których dwóch zaczęło uciekać. Jedną z tych osób policjanci znaleźli w pobliskich zakrzaczeniach, a drugiego po ustaleniu jego danych personalnych zatrzymano na terenie miejscowości Pierzchały.

Wszyscy mężczyźni okazali się być mieszkańcami miejscowości Pierzchały w wieku 19-32 lata. Osoby te kłusowały za pomocą sieci rybackich. Funkcjonariusze zabezpieczyli sieci, przy pomocy których mężczyźni popełnili przestępstwo, za które zostali zatrzymani. Ryby, które znajdowały się w sieci były żywe i zostały wpuszczone przez policjantów do zbiornika wodnego.

Kłusownicy usłyszeli zarzuty, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register