Obsługa prawna firm – opłacalna inwestycja

Każda firma, nawet najmniejsza poruszająca się w ramach polskiego prawa, podlega mechanizmom  przez nie dyktowanym. Wszystkie dziedziny prowadzonej działalności regulowane są przez szeroko pojęte prawo gospodarcze.

Zdawać by się mogło, że najłatwiej sprawować kontrolę nad małymi firmami, bo nie wymagają one wielu prawniczych zabiegów. Za to większe przedsiębiorstwa, do wydajnego działania potrzebują nierzadko sprawnie działającej kancelarii prawnej. Otóż nie do końca jest to zgodne z rzeczywistym stanem. Każdy podmiot gospodarczy mniejszy, czy zupełnie duży np. korporacja porusza się w ramach wyznaczonych przez polski porządek prawny i korzysta z obsługi prawniczych kancelarii.

Przekonajmy się zatem jakie dziedziny prawa są potrzebne do wykonywania działalności gospodarczej.

Forma prowadzenia biznesu – prawo spółek

Wybór formy prowadzenia działalności będzie jednym z podstawowych działań dotyczących każdego przedsiębiorcy. Zdecydowanie się na odpowiedni rodzaj spółki, zdeterminowany będzie nie tylko osobistymi preferencjami, ale głównie finansowymi możliwościami, wielkością firmy, czy czasem jej trwania. Inną ważną sprawą jest też forma opodatkowania – wybór najkorzystniejszej decydować będzie i wpływać na zysk przedsiębiorstwa. Znajomość z zakresu spółek handlowych jest zatem jedną z kluczowych – w przypadku obsługi firm – elementów.

W przypadku, gdy zatrudniamy pracowników, posiadanie kompetencji administracyjnych, ale także wiadomości związane z prawem pracy, są wręcz niezbędne do efektywnego prosperowania firmy.

Kłopoty z płynnością finansową

Niektóre firmy borykają się również z kłopotami finansowymi, a znajomość procedur ratowania firmy przed bankructwem okazuje się wielkim atutem.

Fachowa znajomość procedur restrukturyzacyjnych może być niezwykle przydatna.

Jak mówią specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy: „Warto zasięgnąć porady lub zapewnić sobie pomoc podmiotów wyspecjalizowanych w procedurach oddłużania. Doświadczenie i fachowa wiedza zaprocentują wydobyciem  firmy nawet z największych tarapatów finansowych. Zbadanie sytuacji finansowej, możliwości poprawy płynności finansowej, ułożenie logicznego planu wyjścia z długów – to propozycja tylko wyspecjalizowanych w danej dziedzinie kancelarii. Warto zwrócić również uwagę na takie podmioty prawnicze, które kompleksowo zajmą się sprawą i będą potrafiły, w razie takiej konieczności np. poprowadzić postępowanie układowe”.

Partner godny zaufania – kształtowanie dobrego wizerunku

Kolejnym elementem, cenną cechą firm prawnych jest korzystanie z narzędzi wywiadu gospodarczego. Daje to efekt dogłębnego poznania spraw adwersarza, co stwarzać może nowe możliwości negocjacyjne.

Pamiętać też trzeba, że profesjonalny reprezentant, jakim jest radca prawny pozytywnie wpłynie na obraz i postrzeganie naszej firmy. Przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo i płynność, ciągłość toczących się procesów.

Zagrożenie nieprzemyślanymi decyzjami, presją czasu i stres minie, gdy zdecydujemy się na solidne, ale przede wszystkim skutecznie działające wsparcie, jakim jest odpowiednia kancelaria prawna.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register