Od nowego roku podwyżki za parkowanie w Elblągu

Genezą ustanowienia stref płatnego parkowania w miastach na całym świecie jest efektywne rozwiązywanie problemu ograniczonego dostępu do miejsc postojowych. Krótko mówiąc – samochodów przybywa więcej niż dostępnych dla nich miejsc postojowych.

Zwiększenie liczby parkingów najczęściej w wielu miejscach miasta nie jest już fizycznie możliwe, dlatego miasta na całym świecie wprowadzają Strefy. Wprowadzenie opłat za parkowanie nakłania kierowców do ograniczenia czasu parkowania i bardziej efektywne korzystanie z dostępnych parkingów.

Zgodnie z najnowszą uchwałą Rady Miejskiej w tym zakresie, od 1 stycznia 2022 r., kierowców korzystających z elbląskiej SPP czekają następujące zmiany:

W związku ze zmianą stawek opłat za parkowanie na terenie elbląskiej SPP, minimalny czas na jaki można wnieść opłatę od początku 2022 r. będzie wynosił 14 minut.

•    Zmiana godzin funkcjonowania SPP
Aktualnie Strefa funkcjonuje głównie w godz. od 9:00 do 17:00.
Od Nowego Roku SPP opłaty za postój będą obowiązywały w ujednoliconych dla całej Strefy godzinach, tj. od 9:00 do 18:00.

•    Zmiana wysokości opłaty dodatkowej
Od 1 stycznia 2022 opłata dodatkowa za parkowanie w SPP bez uiszczenia należnej opłaty będzie wynosiła 70 zł. Jeżeli opłata zostanie uregulowana w ciągu 7 dniu od wystawienia zawiadomienia – będzie ona pomniejszona o 50 % (co stanowi 35 zł).

•    Zmiany w zakresie abonamentów i identyfikatorów SPP:
– abonament „G” zostanie zastąpiony abonamentem „S” w nowej cenie, który nie będzie wymagał przedstawienia żadnych dodatkowych dokumentów; wprowadzony zostanie dodatkowo abonament tygodniowy;
– abonament „A” otrzyma nową cenę, dodatkowo wprowadzony zostanie abonament tygodniowy;
– wprowadzenie abonamentu ZASTĘPCZEGO, który będzie wydawany dla użytkowników identyfikatorów „M” w przypadku czasowej utraty możliwości użytkowania pojazdu na który ten identyfikator został wystawiony. Konieczne będzie w takim przypadku okazanie np. zaświadczenia z zakładu naprawczego oraz zdanie „stałego” abonamentu/identyfikatora

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register