Ostrzegaliśmy. Żywioł uderzył na Elbląg i okolice

Od kilku godzin wieje silny wiatr, który łamie gałęzie i wyrywa mniejsze drzewa. Potężne masy wody są wtłaczane do rzeki Elbląg. O takim scenariuszu, za Meteo Elbląg ostrzegaliśmy.

Poziom rzeki Elbląg gwałtownie się podnosi. To efekt wtłaczania przez wiatr mas wody z Zalewu Wiślanego. Mimo,  że woda zaczyna już pomału zalewać bulwar, nadal nie widać rozłożonych rękawów przeciwpowodziowych. Obecnie poziom wody w naszej rzece to 610 cm, czyli już stan alarmowy.

Silny wiatr łamie gałęzie drzew, które spadają na elbląskie ulice. W regionie praktycznie wszystkie zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej zostały postawione w stan gotowości.

O tym, że tak może wyglądać sytuacja w naszym mieście pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/uwaga-ostrzezenie-pogoda-moze-byc-grozna/

Niepokojące informacje docierają do nas z Nowakowa. Tam przybierają wody gruntowe zalewając okolice. 

 

potrzebujemy POMOCY zalewa nas mieszkamy koło najniższego punktu w Polsce , przy samym jezioro druzno , gmina nie chce…

Opublikowany przez Anna Turko Środa, 2 stycznia 2019

 

Most pontonowy w Nowakowie został zamknięty.

Elbląski Ratusz zapewnia, że cały czas monitoruje sytuację pogodową. W gotowości są rękawy przeciwpowodziowe, które można szybko rozłożyć na bulwarze.

Od godz. 13.15 na terenie miasta obowiązuje stan pogotowia przeciwpowdziowego.

fot. UM Elbląg

 

Rzeka Elbląg wylewa. Miasto walczy z żywiołem.

fot. Damian Suliński

9 komentarzy

 • no name Reply

  2 stycznia 2019 at 15:21

  Poczekajcie jak ekipa od sztucznej mgły i pancernej brzozy wam przekop zrobi wtedy to dopiero będziecie pływać.

 • Janusz Reply

  2 stycznia 2019 at 15:37

  np name nie pisz głupot bo to źle o tobie świadczy. Przekop będzie miał śluzę.A może ty uderzyłeś głową w brzozę i masz mgłę przed oczami i nie tylko tam

 • Janusz Reply

  2 stycznia 2019 at 15:40

  np name nie pisz głupot bo to źle o tobie świadczy. Przekop będzie miał śluzę.A może ty uderzyłeś głową w brzozę i masz mgłę przed oczami i nie tylko tam

 • Janusz Reply

  2 stycznia 2019 at 15:48

  no name ale ty jesteś g……..

 • tak mysle Reply

  2 stycznia 2019 at 16:12

  Nie znam się hydrotechnice ale czy nie można podnieść nabrzeży np o 70 cm a nie kilka razy w roku rozkładać worki czy rękawy wodne..

 • zbychu Reply

  2 stycznia 2019 at 16:24

  Nie znam się na hydrotechnice ale czy niemożna podnieść nabrzeży lub wybudować murów a niekilka razy w roku rozkładać rekawy wodne czy układać worki

 • no name Reply

  2 stycznia 2019 at 17:47

  Janusz? Prawdziwy januszu, śluze to ci przykurcz kalkstein razem z programem lump+ w mózgu zrobił. Zagubiliscie sie oszołomy i uważajcie żebyście sie w tej sztucznej mgle o tą pancerną brzoze nie rozbili.

 • Marian Reply

  2 stycznia 2019 at 19:21

  Na hydrotechnice to znali się Mormonowie a nie ci nasi uczeni z UM, którzy wywalili ful kasy na remont wrót przeciwpowodziowych na Kanale Jagiellońskim. Wrota jak nie działały tak nie działają.
  Wystarczy tylko odblokować wrota na KJ i takie same zamontować w Nowakowie a Elbląg już nigdy nie będzie zagrożony zalaniem. Proste – nie?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register