Oszuści nie boją się działać w Elblągu. Znów atakują seniorów!

Elbląska policja ostrzega! Dyżurni odnotowali kilka prób kradzieży metodą „na wnuczka”. Oszuści – złodzieje wybierali na potencjalne ofiary osoby starsze. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Oficer dyżurny elbląskiej policji odebrał kilka telefonów od starszych osób, wobec których podjęto próbę oszukania metodą „na wnuczka”. Tylko ich prawidłowa reakcja nie pozwoliła oszustom osiągnąć zamierzonego celu. Te trzy przypadki są potwierdzone, jednak funkcjonariusze zakładają, że może być ich więcej.

– Apelujemy do wszystkich, którzy dostaną podobny telefon od takiego” krewnego” o kontakt  z policją. I nie przekazywanie pieniędzy obcym osobom – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny, pracowników administracji, gazowni bądź też policjantów lub innych funkcjonariuszy publicznych lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego, a przede wszystkim powiadomić Policję.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register