Oszustwa „na wnuczka” to już przeszłość. Teraz inaczej nas naciągają

Braniewscy policjanci ostrzegają przed oszustami-naciągaczami. Wybierają starsze osoby, udają przedstawicieli różnych instytucji a później okradają. Zmienili też metodę. Teraz już nie podają się za wnuczków.

Były już metody „na wnuczka”, na „sprzedawce obrusów”, inwencja twórcza oszustów wciąż się powiększa. Na terenie Braniewa pojawiła się „osoba spisująca liczniki i sprawdzająca awarię wody”. Ostrzegamy przed takimi oszustami a w szczególności osoby starsze.

Do jednego z braniewskich mieszkań zapukał mężczyzna podający się za pracownika wodociągów. Oświadczył, iż z uwagi na awarię będzie zakręcana woda i musi spisać liczniki. Nic nie podejrzewająca starsza osoba, wpuściła mężczyznę do mieszkania.

Wspólnie weszli do łazienki i za jego namową właścicielka mieszkania spuszczała wodę z kranu. W tym czasie mężczyzna był bardzo miły, opowiadał o zaistniałej awarii. Kiedy po około 20 minutach wyszedł z mieszkania kobieta zorientowała się, że została okradziona.

– Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności, szczególnie osoby starsze. Oszuści wymyślają coraz to sprytniejsze metody aby wejść do mieszkania. Nie ufajmy nieznanym nam osobom. Nie wpuszczajmy obcych gdy jesteśmy sami – informują policjanci.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register