Pacjentka szpitala wojewódzkiego w Elblągu wyskoczyła z okna!

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, którego przedmiotem jest wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, do którego doszło 6 grudnia 2021 roku na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

84 – letnia pacjentka, hospitalizowanej na Oddziale Neurologicznym, wyskoczyła z okna tego oddziału znajdującego się na 5 piętrze szpitala. W wyniku upadku na twarde podłoże poniosła śmierć na miejscu.

– Z dokonanych w przedmiotowej sprawie wstępnych ustaleń faktycznych wynika, że zdarzenie miało najprawdopodobniej charakter zamachu samobójczego. Jednakże ewentualne potwierdzenie powyższego wstępnego ustalenia wymaga przeprowadzenia w sprawie szeregu czynności procesowych i dowodowych zmierzających do kategorycznego i niebudzącego wątpliwości wyjaśnienia okoliczności w jakich doszło do zgonu pokrzywdzonej oraz wykluczenia ewentualnego związku z tym zawinionych działań innych osób. Aktualnie postępowanie przygotowawcze realizowane we wskazanej wyżej sprawie prowadzone jest w kierunku ewentualnego zaistnienia czynu kwalifikowanego z art. 155 kk (nieumyślne spowodowanie śmierci) – informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Na obecnym etapie prowadzonego we wskazanej wyżej sprawie postępowania przygotowawczego podejmowane są czynności zmierzające do pełnego wyjaśnienia jej okoliczności faktycznych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register