Parada wodna na rzece Elbląg. Ty też możesz wziąć udział

Po raz drugi na rzece Elbląg odbędzie się Parada Wodna z okazji Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich chętnych. Organizatorzy udostępnią bezpłatnie sprzęt pływający: kajaki, motorówki i rowery wodne.

REGULAMIN – PARADY WODNEJ

3 maja 2023 r. z okazji obchodów Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się druga w Elblągu Parada Wodna. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Miasto Elbląg oraz Grupa Wodna.

Podczas Parady jednostki pływające (statki, jachty, łodzie, katamarany, rowery wodne, kajaki, skutery itd), przystrojone flagą Polski lub elementami biało-czerwonymi zaprezentują się przed publicznością zgromadzoną na Starym Mieście – na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz w okolicach mostów Niskiego i Wysokiego. Tam również odbędzie się oficjalna część uroczystości.

Do udziału w Paradzie zapraszamy wszystkie osoby, które kochają żeglarstwo i aktywny wypoczynek na wodzie. Zależy nam na tym, aby spotkać się, poznać, wymienić doświadczeniami i przede wszystkim wspólnie zaakcentować radość czerpaną z kontaktu z wodą z poziomu jednostek pływających w miłej, przyjaznej dla wszystkich atmosferze.

Grupa Wodna udostępni osobom, które nie posiadają własnego sprzętu pływającego, a chcą wziąć udział w Paradzie, kajaki, motorówki, żaglówki i rowery wodne na dwie godziny bezpłatnie. Rezerwacje przyjmowane są przez www.grupawodna.pl

Warto się pospieszyć, bo ilość sprzętu pływającego jest ograniczona. Na wszystkich chętnych czeka w sumie: 20 dwuosobowych kajaków, 10 rowerów wodnych (maksymalnie pięć osób), 8 motorówek nie wymagających żadnych uprawnień (od 3 do 6 osób) oraz łódź motorowa RIB (10-osób).

Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w Paradzie Wodnej do 26 kwietnia 2023 pod adres: grupawodna.manager.przystan@gmail.com. W trakcie wydarzenia z estrady przedstawiać będziemy uczestników. Prosimy więc zainteresowane taką promocją organizacje, kluby, podmioty zorganizowane o przesłanie deklaracji uczestnictwa wraz z krótkim opisem swoich działań. Na podstawie tych informacji opracujemy szczegółowy harmonogram i kolejność prezentacji podczas Parady Wodnej.

Program wydarzenia:
– 12:30 – zbiórka jednostek pływających na nawrotni (szerokie miejsce z dalbami dające możliwość poczekania na swoją kolejkę)
– 12:45 – 13:15 – formowanie szyku
– 13:30 – otwarcie Mostu Niskiego i wypłynięcie na Bulwar
– 13:45 – otwarcie Mostu Wysokiego, przepłynięcie pod nim i powrót na Bulwar
– 14:00 – zakończenie części paradnej

Z wodniackim pozdrowieniem i najlepszymi życzeniami!
kpt. Marcin Trudnowski

parada wodna
parada wodna
parada wodna
parada wodna
parada wodna
parada wodna

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register