Parkingi przy Biedronkach i Lidlach będą płatne. Te sieci wprowadzą takie zmiany

Jeden z naszych Czytelników informuje, że pracownicy jednej z elbląskich Biedronek twierdzą, że w przyszłym roku parking przy sklepie będzie płatny. Jak się okazuje, faktycznie w skali całego kraju takie działania podejmie sieć Biedronka i Lidl.

– Wczoraj w jednym ze sklepów Biedronka słyszałem rozmowę pracowników sklepu, którzy mówili, że  przyszłym roku zostaną wprowadzone bilety za parkowanie – informuje nas jeden z elblążan.

Faktycznie, jak informuje Wirtualna Polska na walkę z parkującymi na wiele godzin zdecydowała się i Biedronka, i Lidl. W ten sposób chcą zapewnić prawdziwym klientom miejsca parkingowe. Reszta musi radzić sobie sama, bo czasy zajmowania sklepowych miejsc parkingowych przez cały dzień dobiegają końca. Boleśnie przekonała się o tym pani Monika. Zostawiła samochód pod sklepem Biedronka w Lublinie i po prostu sobie poszła.

Pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna, kolejne kosztują 2 zł. Ale jest zastrzeżenie. Należy pobrać bilet z parkomatu. Pani Monika tego nie zrobiła. Więc zarządca dyskontowego parkingu wlepił jej karę w wysokości aż 95 zł. Za nieuwagę będzie musiała sporo zapłacić.

Historię pani Moniki przywołuje Radio ZET. Ale to jedyna taka sytuacja w Polsce. Pierwsze szlabany na parkingach przy Biedronkach pojawiły się już cztery lata temu. W ten sposób sieć walczyła o wolne miejsca dla klientów w Katowicach. „Celem wprowadzenia opłat za parking przy sklepie Biedronka (…) było zapewnienie miejsc do parkowania naszym klientom. Wcześniej przekazywali oni do nas liczne uwagi dotyczące braku miejsca do parkowania” – tłumaczyła wtedy sieć. I jej motywy przez lata się nie zmieniły.

Biuro prasowe w odpowiedzi na pytania radia również wyjaśnia, że chodzi o dobro klientów, a nie o dodatkowy zarobek na parkingu. „Opłata pełni tu funkcję prewencyjną, tj. ma za zadanie zniechęcić osoby niebędące klientami naszej placówki do dłuższego postoju na terenie naszego parkingu” – tłumaczy sieć w korespondencji do radia.

Źródło: wp.pl, Radio ZET

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register