PFR Nieruchomości S.A. wkracza do Elbląga -planowane jest osiedle z mieszkaniami na wynajem

Niemal 150 mieszkań może powstać przy ulicy Legionów w Elblągu, na działce zakupionej od spółki Energa Operator. Na blisko 1,3 hektarowym obszarze planowane jest zaprojektowanie dwóch budynków z mieszkaniami na wynajem. Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości S.A.

Nieruchomość zakupiona od Energa Operator S.A. to działka położona w północnej części miasta, w odległości 3,5 kilometra od centrum Elbląga, do którego można dotrzeć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów, szkół oraz terenów zielonych sprawia, że w tej części miasta dynamicznie rozwija komercyjne budownictwo. Teren przy ulicy Legionów jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, którego zapisy umożliwiają realizacje inwestycji mieszkaniowych.

Elbląg to miasto z ogromnym potencjałem, które coraz bardziej przyciąga deweloperów. Widać to wyraźnie po liczbie rozpoczynanych budów. PFR Nieruchomości – podobnie jak pozostałe fundusze działające na polskim rynku – oferuje mieszkania w formule najmu instytucjonalnego. Jednak, w przeciwieństwie do innych podmiotów, w sferze naszych zamierzeń inwestycyjnych są również miasta średnie. Popyt na mieszkania na wynajem istnieje także poza największymi aglomeracjami. Pokazują to nasze doświadczenia z Radomia, Świdnika czy Torunia. Najem jest mniej sformalizowany oraz posiada mniejszy próg wejścia w stosunku do zakupu mieszkania na kredyt – mówi Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

fot. zdjęcie poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register