Pijany rowerzysta wpadł pod samochód. Postanowił…uciec

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 29-latek z Elbląga, który uderzył rowerem w samochód osobowy i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Dogonił go pasażer auta i przekazał policjantom z drogówki. Sprawca kolizji został ukarany dwoma mandatami po 500zł. Starty jakich dokonał to kilkaset złotych.

Straty to zbita przednia szyba, na którą 29-latek wpadł całym impetem. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (11 marca) przy ulicy Zamkowej w Elblągu. Kierowca to uczeń pobliskiej szkoły, który wracał z kolegą do domu. Właśnie ten ostatni wyskoczył za rowerzystą zaraz po tym jak ten po zderzeniu zaczął uciekać z miejsca kolizji.

Dogonił go na ulicy Czerniakowskiej. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy przejęli sprawcę. Konieczne były kajdanki i chwyty. 29-letni elblążanin był agresywny i jak się okazało pijany. Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Został ukarany za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwym. W sumie dostał dwa manaty po 500 zł. Straty jakich dokonał do kilkaset złotych. W postępowaniu cywilnym będzie musiał pokryć starty. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register