Pity 2017 do pobrania w urzędzie skarbowym w Elblągu

Od stycznia 2018 roku rozpocznie się kolejny okres rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Wszyscy mieszkańcy Elbląga, którzy mają obowiązek złożenia w urzędzie skarbowym PIT za 2017, będą mogli pobrać aktualne deklaracje PIT w urzędzie skarbowym w Elblągu, który mieści się przy ul. Adama Mickiewicza 43.

Urząd czynny jest w poniedziałki od godziny 7:15 do godziny 18:00  a  od wtorku do piątku w godzinach od 7:15 do 15:15. Numer telefonu do Urzędu Skarbowego  w Elblągu: 55 6115600. 

Pracownicy elbląskiego urzędu skarbowego pomogą w wyborze właściwego druku PIT za rok 2017 wraz z koniecznymi do wypełnienia załącznikami. Każdego roku urzędy udostępniają aktualnie obowiązujące druki z załącznikami i broszurami informacyjnymi dla poszczególnych formularzy PIT. Po wypełnieniu deklaracji można ją złożyć osobiście w urzędzie skarbowym lub przesłać tradycyjną pocztą na adres urzędu.Dobrym rozwiązaniem jest także coraz popularniejsze rozliczenie pit online, które ułatwi program do rozliczania PIT 2017.

Na pewno bezpiecznym, szybkim i łatwym jest PITax.pl Łatw podatki. Pamiętajmy o nieprzekraczalnych terminach, do których pity powinny trafić do skarbówki.  Do ostatniego dnia stycznia 2018 mają czas podatnicy rozliczający podatek  formie karty podatkowej (PIT 16A) lub ryczałtu ewidencjonowanego (PIT 28) oraz duchowni (PIT 19A).  Do ostatniego dnia kwietnia 2018 swoje PITy mają obowiązek złożyć wszystkie osoby  rozliczające się na zasadach ogólnych, i wypełniający deklaracje  PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Elbląg w czołówce beneficjentów programu 500+

Elbląg wymieniany jest w pierwszej dziesiątce miast pod względem liczby beneficjentów programu 500 plus. W Elblągu złożonych zostało 9 tysięcy wniosków na 10,7 tysięcy dzieci, a łączna kwota wsparcia beneficjentów przekracza 57,8 mln zł. Efekt sztandarowego rządowego programu wsparcia rodzin w Elblągu jest spektakularny. W 2016 roku miastu przybyło  242 nowych mieszkańców  więcej niż w 2015 roku! Jak podaje rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu, o 50% wzrosła liczba osób pobierających zasiłek macierzyński.

Jak rozliczyć PIT będąc beneficjentem programu 500 +?

Czy uzyskane świadczenie rodzinne wpływa na wysokość dochodów? Podczas rozliczania podatku za 2016 podatnicy często zastanawiali się, gdzie w formularzu podatkowym wpisać kwoty pochodzące z  przychodu, jakim jest świadczenie 500+. Na pewno takie wątpliwości będzie rodziło rozliczenie roczne pit za 2017. Należy więc podkreślić, że podobnie jak w przypadku innych  świadczeń rodzinnych ( zasiłki przysługujące z tytułu urodzenia dziecka, zasiłki opiekuńcze, zasiłki pielęgnacyjne dla opiekunów,czy świadczenia wychowawcze), kwoty wsparcia otrzymanego w ramach programu 500+ nie podlegają opodatkowaniu i nie ma konieczności wykazywania ich w rocznych deklaracjach PIT jako dochód. Mówi o tym art.21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W zeznaniach podatkowych (również tych wypełnianych przez program do rozliczenia PIT 2017) nie uwzględniamy  także otrzymanych  z  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zasiłków macierzyńskich oraz kwot przeznaczonych na pobyt dziecka w żłobku lub  przedszkolu a pochodzących z  zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

I jeszcze jedna ważna informacja: jeżeli pieniądze otrzymane w ramach 500+ są jedynym źródłem utrzymania, podatnik nie ma obowiązku wypełnienia  i złożenia  zeznania podatkowego do urzędu skarbowego. Pamiętajmy, że dobry program do rozliczenia PIT 2017 (rekomendujemy PITax.pl Łatwe podatki) dysponuje bazą wiedzy z zakresu aktualnych przepisów podatkowych. Jeżeli więc w trakcie wypełniania PIT pojawią się pytania, zawsze możemy z tej bazy skorzystać. Decydując się na rozliczenie PIT 2017 w formie elektronicznej nie musimy tracić czasu na wyjazd do urzędu w Elblągu. Dotyczy to zwłaszcza osób mieszkających poza miastem. Urząd Skarbowy mieszczący się przy ul.Adama  Mickiewicza obsługuje nie tylko mieszkańców Elbląga ale także ościennych gmin: Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Młynary, Pasłęk, Rychliki i Tolkmicko.

Program do rozliczenia PIT 2017 daje możliwość szybkiego, bezpiecznego i prostego rozliczenia bez konieczności ruszania się z domu. Program do rozliczenia PIT 2017 jest zintegrowany z rządową platformą  podatkową e-Deklaracje. Żeby zachęcić wszystkich, którzy jeszcze nie przekonali się do internetowej metody rozliczenia podatku, Ministerstwo Finansów zamieściło na swoim portalu podatkowym usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, czyli PFR. Można wykorzystać przygotowany przez urzędników ska PFR podczas wypełniania deklaracji przez Program do rozliczenia PIT 2017. Program jest także pomocny w sytuacji, kiedy musimy rozliczyć dochody uzyskane za granicą. Dostaniemy propozycję skorzystania z ulg, o których istnieniu pewnie nie wiedzieliśmy (np. ulga dla krwiodawców) a dzięki temu możemy zmniejszyć kwotę podatku należnego fiskusowi.

Przejście  przez kolejne etapy wypełniania deklaracji nie potrwa dłużej niż 5 minut a na zakończenie, po przesłaniu deklaracji online do właściwego urzędu skarbowego otrzymamy UPO, czyli urzędowe poświadczenie odbioru, jednoznaczne z potwierdzeniem złożenia rocznego rozliczenia PIT.

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register