Plac zabaw nadal zamknięty. Dzieci muszą bawić się za płotem

Nadal zamknięty jest integracyjny plac zabaw w parku przy ul. Traugutta. Nie wiadomo też kiedy nastąpi jego otwarcie. Wiadomo jednak,  że mimo zamkniętej furtki niektórzy znaleźli sposób aby tam wejść.

Powracamy do tematu integracyjnego placu zabaw w parku Traugutta. Ponownie dostajemy zapytania od czytelników w tej sprawie. Plac zabaw jest bowiem oficjalnie nieczynny.

– Szkoda, bo zimę mieliśmy ostatnio dość ładną. Teraz znów się robi ciepło. Dzieci, mimo zimowej aury, mogłyby na placu się pobawić. Jednak nie mogą. Teren jest ogrodzony i zamknięty – pisze nasza Czytelniczka.  – Czy wiadomo kiedy zostanie uruchomiony dla dzieciaków?

O tej sprawie pisaliśmy już w ubiegłym roku, kiedy również elblążanie dopytywali się o termin otwarcia parku.

– Czy moglibyście zająć się sprawa placu zabaw  w Parku Traugutta? Od połowy sierpnia jest zamknięty. Roboty szły bardzo powoli. Od dłuższego czasu wygląda na skończony. A jednak bramka zamknięta i dzieci nie mogą wejść – pisała do nas elblążanka.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/ten-plac-zabaw-dzieci-moga-ogladac-tylko-zza-plotu-dlaczego/

Tymczasem już w ubiegłym roku elbląski Ratusz zapowiadał, że plac zabaw powinien być otwarty w styczniu 2018 r.

– Teren placu w wyniku prac tam prowadzony został bardzo rozjechany, ziemia dodatkowo sama z siebie, ze względu na ilość opadów w tym roku, jest bardzo wilgotna. Chcieliśmy poczekać trochę, aby sytuacja się unormowała i to podłoże trochę wyschło. Dodatkowo na tym terenie planowana jest wycinka dwóch suchych brzóz. Chcieliśmy to zrobić jeszcze przed otwarciem placu – mówiła w ubiegłym roku, na łamach elbląskich mediów, Katarzyna Dratwa z wydziału Planowania, Koordynacji i Nadzoru ZZM w Elblągu. – Na przełomie listopada i grudnia uzyskaliśmy zgodę w Urzędu Marszałkowskiego na wycinkę drzew. Wykonamy to na początku przyszłego roku. Plac zabaw na pewno uruchomiony zostanie jeszcze przed wiosną. Liczymy, że uda nam się to zrobić już w drugiej połowie stycznia.

Tymczasem niektórzy nie chcieli widocznie czekać na oficjalne otwarcie i zdemontowali część ogrodzenia. Kto chce, może więc już z placu zabaw korzystać.

Jest także inny problem.

– Jak udało mi się zauważyć, niektóre urządzenia do zabaw są wykonane z drewna. One już butwieją i się sypią. Ktoś powinien o to dbać i bardziej konserwować – dodaje nasza Czytelniczka.

Rozbudowa i ogrodzenie placu zabaw w Parku Traugutta to inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Koszt całej inwestycji wyceniono na 184,5 tys. zł.

Plac zabaw wzbogacił się o kilka dodatkowych urządzeń, w tym huśtawkę wieloosobową, z której jednorazowo może korzystać nawet 12 osób oraz huśtawki: łóżko i bocianie gniazdo, z których mogą korzystać również niepełnosprawne dzieci.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register