Plakat z Nowym Jorkiem w trzech różnych odsłonach

Nowy Jork to jedna z najbardziej znanych metropolii. Nawet jeśli nigdy tutaj nie byliśmy, z pewnością wiemy jak wygląda to miasto, ponieważ mogliśmy je oglądać nie tylko w filmach i serialach, ale także w teledyskach i musicalach. Słynne wieżowce, mosty czy parki będą teraz cieszyć nasze oczy każdego dnia, gdy tylko zdecydujemy się zawiesić w naszym wystroju efektowny plakat. Jeśli zastanawiamy się, czy taka ozdoba sprawdzi się w naszym wnętrzu, specjalista z Redro rozwieje za chwilę wszelkie nasze wątpliwości. 

Wizerunki miast to z pewnością propozycja do nowoczesnej aranżacji. Warto jednak sprawdzić, w jakich stylizacjach będą się najlepiej prezentować i czy możemy się na nie zdecydować, jeśli wystrój naszego mieszkania jest nieco bardziej tradycyjny. Jak za chwilę udowodni nam to ekspert, słynna metropolia ma wiele różnych twarzy, a szklane drapacze chmur to tylko jedna z nich. Na jakie przedstawienie więc postawić?

Aby nasz wystrój prezentował się jak najlepiej, powinien odzwierciedlać nasze gusta. Sięganie po obowiązujące właśnie trendy tylko dlatego, że są modne, nie przyniesie nam wymiernych rezultatów. Efekty muszą bowiem odzwierciedlać nasze upodobania. Jeśli więc lubimy surowe w wyrazie stylizacje, nie bójmy się sięgać po najbardziej nawet zaskakujące akcenty dekoracyjne, a jeśli bliższe są nam przytulne wnętrza, wybierajmy nastrojowe dodatki, które wprowadzą błogą atmosferę do pokoju. Co zaskakujące, słynna metropolia, jaką jest Nowy Jork, sprawdzi się i w jednym, i w drugim wystroju. Czy to możliwe? Jak najbardziej. Miasto to ma bowiem wiele twarzy. – powiedział nam ekspert z Redro.pl     

 

Industrialnie

Zaczniemy od pomysłów, które sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, bo właśnie takie aranżacje cieszą się obecnie dużą popularnością. Wybrane przez eksperta propozycje nie będą jednak typowymi rozwiązaniami, jakie mogą nam przyjść do głowy w tym kontekście. Zapomnijmy o wizerunkach szklanych drapaczy chmur czy widzianej z lotu ptaka panoramy i postawmy na całkowicie inny plakat. Nowy Jork pozwoli nam udekorować industrialnie urządzony salon i to w naprawdę ciekawy sposób. Gdzie będziemy szukać inspiracji? W zaułkach tego miasta. Zamiast podziwiać fronty budynków, skupimy się na schowanych elewacjach, po których biegną metalowe schody przeciwpożarowe. To właśnie one będą pasować jak ulał do surowej w wyrazie stylizacji. Szara cegła i kontrastująca kolorystycznie czerwona konstrukcja to świetny duet. Innym pomysłem, który możemy wykorzystać, są uliczne znaki drogowe wskazujące kierunek do słynnych miejsc tego miasta jak na przykład Broadway.

Styl industrialny czerpie inspiracje z rzeczy, które na pierwszy rzut oka wcale nie są dekoracyjne. Dlatego początkowe zaskoczenie z powodu przywołanych tutaj propozycji ustąpi za chwilę miejsca zaskoczeniu wywołanemu tym, jak świetnie prezentuje się taka stylizacja. – wyjaśnił nam ekspert.    

 

Nastrojowo

A gdyby tak stworzyć romantyczną aranżację ze słynną metropolią w roli głównej? Czy to w ogóle możliwe? Tak, jeśli na ścianie pojawi się nastrojowa dekoracja. Plakat z Nowym Jorkiem, który pełen jest kultowych obiektów i miejsc rozpoznawalnych na całym świecie, będzie świetnym rozwiązaniem. Znakomitym przykładem może być Most Brookliński. Jego wizerunek możemy wprowadzić do przytulnej sypialni, tworząc harmonijną aranżację. Zamiast jednak postawić na widok z panoramą miasta w tle bądź czarno-białą fotografię, koniecznie znajdźmy przedstawienie utrzymane w ciepłej tonacji, która przywodzi na myśl dawne zdjęcia. Taki akcent w stylu retro okaże się strzałem w dziesiątkę. W mieście tym znajdziemy także urokliwe zakątki pełne zieleni, czego najlepszym dowodem jest Central Park. Jaki wzór plakatu wybrał dla nas ekspert?

Malownicze jezioro, w którym odbijają się zielone korony drzew, i zacumowane przy jego brzegu łódki pozwolą nam w oka mgnieniu wprowadzić do sypialni sielankowy nastrój. Zaletą takiego zdjęcia jest to, że będziemy się cieszyć nastrojowym pejzażem bez względu na to, gdzie mieszkamy i jaki widok rozciąga się z naszych okien.

 

Minimalistycznie

Współcześnie popularne są także minimalistyczne aranżacje. Dlaczego? Powodów jest kilka. Są ponadczasowe, łatwo modyfikować ich wygląd, zmieniając tylko dodatki, a życie w takiej przestrzeni jest o wiele łatwiejsze i bardziej praktyczne, gdyż nie jesteśmy otoczeni zbędnymi przedmiotami, które zabierają nam miejsce. W takiej stylizacji ważne jest to, by ozdoby, jakie tam wprowadzimy, pasowały do aranżacyjnej koncepcji. Właśnie dlatego propozycją, jaką wybrał dla nas specjalista z Redro, jest plakat z mapą Nowego Jorku. Nie jest to jednak zwyczajna mapa, a czarno-biały, oszczędny w wyrazie plan metropolii, który na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl abstrakcyjne dzieło sztuki współczesnej. Wielkoformatowy wydruk zawieszony nad kanapą w salonie, stołem w jadalni lub nad wezgłowiem łóżka to świetny pomysł. Jak powiedział nam ekspert, taki plakat sprawdzi się także w pokoju nastolatka, który lubi nietypowe wnętrza i fascynuje go nowojorska metropolia.

Jeśli marzymy o efektownym wystroju, który będzie nam służył przez lata, postawmy na takie rozwiązania, które odpowiadają naszym gustom. Wybierzmy miejskie plakaty pasujące do dotychczasowej estetyki pokoju i zamieńmy zwykłą aranżację w naprawdę nietuzinkową przestrzeń.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register